• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Czy Krokodyle lubią Pomidory

Opublikowano: piątek, 26, kwiecień 2019

W dniu 25.04.2019 w dniu „POMIDORA” inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn odwiedzili najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dzieci z przedszkola Bajkowy Dom w Olsztynie. W trakcie spotkania inspektorzy zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji zimowych i letnich , oraz opowiedzieli jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Na sam koniec spotkania inspektorzy przygotowali niespodziankę dla najmłodszych. Oprócz upominków przekazanych od krokodylka "TIRKA" udostępniono dzieciom do zwiedzania „mówiący ludzkim głosem „pojazd służbowy ITD. 

Nielegalne przewozy osób bez uprawnień

Opublikowano: czwartek, 11, kwiecień 2019

W dniu 11.04.2019r. z inicjatywy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Olsztynie odbyło się spotkanie w siedzibie WITD dotyczące nielegalnego przewozu osób Taxi na terenie województwa Warmińsko – Mazurskiego.

W spotkaniu wzięli udział  przedstawiciele WITD, Policji, KAS, UM Olsztyn, zrzeszenia taksówkarzy.

Tematyką spotkania było przeciwdziałanie nielegalnej konkurencji w przewozach TAXI oraz ustalenie współpracy pomiędzy służbami w tym zakresie.

Jednocześnie chcemy zaznaczyć, iż na podstawie przepisów Ustawy o Transporcie Drogowym oraz innych ustaw wykonywanie przewozów drogowego osób  wymaga uzyskania odpowiedniego uprawnienia. 

Brak przedmiotowego uprawnienia skutkuje naruszeniem przepisów Ustawy o Transporcie Drogowym i jest sankcjonowane karą w wysokości 12 tys. zł.

 

Przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu o 20,90 tony

Opublikowano: piątek, 15, marzec 2019

W dniu 14 marca 2019 r. na punkcie kontrolnym położonym przy drodze ekspresowej nr S7 między Miłomłynem a Małdytami, został poddany do kontroli przez inspektorów z WITD w Olsztynie - 8-osiowy pojazd członowy, składający się z 3-osiowego ciągnika samochodowego oraz 5-osiowej naczepy ciężarowej. W chwili zatrzymania przewoźnik drogowy, wykonywał transport drogowy dwóch kontenerów z ładunkiem do portu w Gdyni.

W trakcie kontroli, pojazd członowy poddano pomiarom masy, nacisków na osie oraz wymiarów. W wyniku kontroli ustalono, iż nacisk poszczególnych osi wyniósł :

- na potrójnej osi naczepy: 27,40 tony – przekroczenie – 3,40 tony,

- rzeczywista masa całkowita pojazdu – 60,90 tony – przekroczenie o 20,90 tony, czyli o 52,25%. 

Kierowca do kontroli nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego. Z uwagi na stwierdzone naruszenie przewoźnik może spodziewać się wysokiej kary pieniężnej związanej z dewastacją dróg publicznych.

Czytaj więcej...