• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Kolizja drogowa na DK 16

Opublikowano: czwartek, 31, styczeń 2019

W dniu 30 stycznia 2019 r. na drodze krajowej nr 16 (trasa Olsztyn-Ostróda) około godziny 11:30 doszło do kolizji drogowej, na wysokości miejscowości Kudypy. Samochód osobowy marki Dacia Duster zderzył się z pojazdem ciężarowym marki DAF. Kierowca pojazdu osobowego nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem wymuszając pierwszeństwo przejazdu na pojeździe ciężarowym. W wyniku zaistniałego zdarzenia żadna z osób nie została poszkodowana.

Czytaj więcej...

Nieodpowiedzialny kierowca „na podwójnym gazie”

Opublikowano: środa, 23, styczeń 2019

1,2 promila alkoholu w organizmie miał zagraniczny kierowca ciężarówki, skontrolowany przez warmińsko-mazurską Inspekcję Transportu Drogowego. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

W czwartek 17 stycznia 2019 r. na drodze ekspresowej nr S7, inspektor wojewódzkiej inspekcji transportu drogowego w Olsztynie podczas wykonywania rutynowych czynności kontrolnych, zatrzymał do kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy ciężarowej, którym zagraniczny przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Rosji. Podczas kontroli inspektor powziął przypuszczenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie trzeźwości, przeprowadzone odpowiednim urządzeniem, wykazało że podejrzenie inspektora może być uzasadnione. W związku z powyższym inspektor ITD za pomocą alkomatu dokonał szczegółowej dwukrotnej weryfikacji stanu trzeźwości szofera. Badania wykazały odpowiednio 0,421 mg/l i 0,456 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Czytaj więcej...

Komunikat

Opublikowano: wtorek, 08, styczeń 2019

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie informuje, że w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uruchamia stałe punkty kontroli autokarów w Olsztynie.

Inspektorzy będą pełnić dyżur na stałym punkcie kontroli autokarów:

 - przy ul. Leonharda w Olsztynie w okresie 21.01 – 01.02. 2019 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 13.30, w pozostałe dni po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub e-mail,

 - przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w każdy poniedziałek, środę  i piątek w godzinach od 06:30 do 09:00, 

 - w Ełku i Iławie kontrole będą realizowane po wcześniejszym – minimum 2 dniowym – uzgodnieniu telefonicznym. 

Czytaj więcej...