• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Spotkanie laureatów konkursu „Inspektor Roku 2016” z wojewodą

Opublikowano: poniedziałek, 17, październik 2016

W dniu 14 października 2016 r. Wojewoda Warmińsko – Mazurski Pan Artur Chojecki spotkał się z laureatami konkursu „Inspektor Roku 2016”, mł. spec. Tomaszem Motylińskim oraz mł. kontr. Piotrem Sękowskim. Zwierzchnik administracji rządowej regionu, wyraził zadowolenie z osiągnięć inspektorów, zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz rozwój indywidualnych umiejętności oraz predyspozycji służących wszystkim mieszkańców naszego regionu.  Finał konkursu „Inspektor Roku 2016” został zorganizowany został przez WITD w Opolu we wrześniu br., jego głównym celem pozostawało wykazanie systematycznego podnoszenia wiedzy, zawodowych umiejętności oraz motywacji inspektorów w ich poszerzaniu. Wyniki tegorocznej edycji konkursu wskazują na wysoki poziom zawodowy inspektorów z WITD w Olsztynie.

Czytaj więcej...

Ponownie kierowca z promilami

Opublikowano: piątek, 14, październik 2016

W dniu 14.10.2016 roku w Olsztynie na drodze krajowej nr 16 zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zatrzymał do kontroli zespół pojazdów. W trakcie prowadzenia rutynowych czynności kontrolnych inspektorzy wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Mając podejrzenie wobec kierowcy kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, inspektorzy podjęli decyzję o poddaniu kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwsze badanie wykazało 0,39 mg/l alkoholu. Drugie badanie przeprowadzone po 15 minutach wykazało 0,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca rozpytany na w/w okoliczność przyznał, że spożywał poprzedniego dnia w godzinach wieczornych alkohol. Inspektorzy wezwali na punkt kontrolny patrol policji celem przekazania kierowcy do dalszego postępowania. W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono liczne naruszenia czasu pracy kierowcy w związku z powyższym wszczęte zostanie postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorstwa wykonujące przewóz a kierowca zostanie ukarany mandatem karnym. 


 

Akcja „Truck-Bus”

Opublikowano: piątek, 14, październik 2016

W dniu 12.10.2016r. na punkcie kontrolnym w miejscowości Narty dr nr 58 inspektorzy transportu drogowego wraz z funkcjonariuszami policji ze Szczytna przeprowadzili wspólne kontrole w ramach akcji „Truck-Bus”. Wyniku podjętych działań został zatrzymany pojazd którego DMC poj. wynosiło 3,5t, po zważeniu pojazdu całkowita masa wyniosła 6,4t. Przekroczenie masy całkowitej wyniosło 2,9 t. Drugi pojazd poruszał się po drogach z uszkodzoną szybą czołową. W obu przypadkach zostały zatrzymane dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdu, uszkodzoną szybę czołową oraz nałożone mandaty karne. Pojazd nienormatywny musiał być rozładowany do momentu uzyskania normatywności.

Czytaj więcej...