• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Kierowca z promilami

Opublikowano: środa, 12, październik 2016

W dniu 11.10.2016 roku na drodze krajowej nr S7 MOP Lutek zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zatrzymał do kontroli zespół pojazdów. W trakcie prowadzenia rutynowych czynności kontrolnych inspektorzy wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Mając podejrzenie wobec kierowcy kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, inspektorzy podjęli decyzję o poddaniu kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwsze badanie wykazało 0,31 mg/l alkoholu. Drugie badanie przeprowadzone po 15 minutach wykazało 0,32 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca rozpytany na w/w okoliczność przyznał, że spożywał poprzedniego dnia w godzinach wieczornych alkohol. Inspektorzy wezwali na punkt kontrolny patrol policji celem przekazania kierowcy do dalszego postępowania.

Czytaj więcej...

Finał Konkursu „Inspektor Roku 2016” rozstrzygnięty

Opublikowano: piątek, 30, wrzesień 2016

W dniach 28-29 września w Polskiej Nowej Wsi k/Opola gościli inspektorzy transportu drogowego z szesnastu Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego. Nagrody dla najlepszych inspektorów w kategoriach motocykl, samochód oraz klasyfikacja drużynowa wręczyli Podsekretarz Stanu w ministerstwie infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło, p.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

 Konkurs miał na celu między innymi doskonalenie oraz sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności inspektorów transportu drogowego, utrwalanie wśród inspektorów przekonania, że tylko zdecydowane, skuteczne i zgodne z prawem działanie może przyczynić się do pozytywnej społecznej oceny Inspekcji Transportu Drogowego, oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Inspekcji a przede wszystkim wyłonienie najwszechstronniejszych inspektorów transportu drogowego w kraju.

 

Czytaj więcej...

Busem przez Narty

Opublikowano: piątek, 30, wrzesień 2016

W dniu 29.09.2016 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie podczas realizowania działań kontrolnych na punkcie do kontroli i ważenia pojazdów zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd, którego dmc zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym wynosiło 3 500 kg. Pojazd przewoził odpady poubojowe 3 kat. Po zważeniu okazało się że rzeczywista masa pojazdu wyniosła po odjęciu błędów 5,6 t, dmc pojazdu zostało przekroczone o 2.11 t (ponad 60%), a ładowność o ponad 200 %.

Ponadto pojazd posiadał liczne usterki (wycieki płynów eksploatacyjnych, usterki zawieszenia, uszkodzone lusterka zewnętrzne). Przez wzgląd na usterki techniczne zagrażające bezpieczeństwu ruchu i naruszeniu zasad ochrony środowiska zakazano dalszej jazdy.

Kierującego zobowiązano do przeładowania pojazdu.

Czytaj więcej...