• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Opublikowano: poniedziałek, 02, marzec 2020

W dniu 26.02.2020 inspektor transportu drogowego z WITD Olsztyn prowadząc działania kontrolne wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy przewoźnika zagranicznego, którym kierował kierowca z Polski. W toku kontroli ustalono, że kierujący pojazdem ma orzeczony do 2021 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo stwierdzono, że kierujący nie ma badań lekarskich i psychologicznych. Mając powyższe na uwadze zostało wszczęte  postępowanie administracyjne, a kierującego pojazdem przekazano do Policji celem dalszych czynności.

Kontrole TAXI

Opublikowano: poniedziałek, 02, marzec 2020

W dniu 28.02.2020 r. i 29.02.2020 r. po raz  kolejny w godzinach nocnych przeprowadzono kontrolę przewozu osób na terenie miasta Olsztyna. Działania prowadziła Inspekcja Transportu Drogowego w Olsztynie wspólnie z Policją i Wydziałem Komunikacji Urzędu Miasta.  Celem działań było  eliminowanie tzw. szarej strefy w przewozach osób.  W wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych ujawniono szereg nieprawidłowości min. w zakresie braku wymaganych dokumentów do kontroli i stanu technicznego pojazdów.  Ponadto stwierdzono  wykonywanie przewozów osób pojazdami TAXI niezgodnie z uchwałą rady miasta odnośnie oznakowania i wyposażenia pojazdów TAXI. 

Hamulce ?!!

Opublikowano: środa, 26, luty 2020

W dniu 25.02.2020 roku podczas działań kontrolnych realizowanych na przejściu granicznym inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn zatrzymali do kontroli zespół pojazdów , którymi przewoźnik zagraniczny wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy towarów niebezpiecznych. Kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała bardzo poważne naruszenia w stanie technicznym. Stwierdzono znaczne pęknięcie tarczy hamulcowej oraz zdemontowany układ hamulcowy naczepy. Dodatkowo po analizie czasu pracy kierowcy stwierdzono , że kierujący pojazdem wykonywał przewozy bez zalogowanej karty kierowcy w tachografie. Ustalenia kontroli skutkowały usunięciem pojazdu na parking strzeżony za naruszenia w stanie technicznym pojazdu. Dodatkowo zabezpieczono kaucje w kwocie 9000 zł na naruszenia przepisów. 

Czytaj więcej...