• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

3,5 tony do kontroli

Opublikowano: czwartek, 27, czerwiec 2019

W dniu 27.06.2019 roku patrol inspekcji transportu drogowego z WITD Olsztyn przy udziale zespołu kontrolnego BEPO z GITD w Warszawie zatrzymał do kontroli trzy pojazdy ciężarowe o dmc poniżej 3,5 tony. Zatrzymania dokonano w wyniku zauważenia przez inspektorów, że kierowcy pojazdów w sposób celowy omijają punkt kontrolny w celu uniknięcia kontroli drogowej. Podejrzenia inspektorów potwierdziły się już przy pierwszym zważonym pojeździe. Okazało się , że każdy z zatrzymanych pojazdów znacznie przekraczał swoją dopuszczalną masę całkowitą. Zatrzymane pojazdy ważyły odpowiednio 4200 kg, 4300 kg i 4400 kg. Chociaż stwierdzona waga w porównaniu do innych stwierdzanych przypadków nie była aż tak drastycznie przekroczona, to sposób zachowania kierujących pojazdami  polegający na celowym omijaniu punktów kontrolnych sugeruje, że sytuacja taka może być nagminna. Mając na uwadze okoliczności stwierdzonych  naruszeń inspektorzy z WITD Olsztyn w najbliższym czasie obejmą szczególnym nadzorem tego typu przewozy.

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje 2019

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019

W dniu 18.06.2019 roku inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn uczestniczyli w festynie Bezpieczne wakacje 2019 zorganizowanym przez Wojewódzki Dziecięcy Szpital Specjalistyczny w Olsztynie. Specjalnie na tą okazję Dyrekcja szpitala przygotowała dla  inspektorów punkt edukacyjny pod nazwą DROGOWCY. Obok inspektorów w spotkaniu uczestniczyli również funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej i leśnicy z Lasów Państwowych.  Podczas dwugodzinnej wizyty inspektorzy spotkali się z grupą kilkudziesięciu dzieci , które podzielone na małe grupy poznawały podczas prowadzonych wykładów zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w lesie, mieście i w podróży. Na stanowisku Inspekcji dzieci miały okazje poznać przygody krokodylka TIRKA, przyswoić wiedzę jak bezpiecznie poruszać się po drodze, w aucie i autobusie. Każde dziecko odwiedzające punkt ITD otrzymało obok słodkich upominków kamizelki odblaskowe i worki na pamiątkę spotkania z krokodylkiem Tirkiem. Wszystkim dzieciom WITD Olsztyn życzy wesołych , zdrowych i bezpiecznych Wakacji 2019. 

Czytaj więcej...

Kolejna lekcja bezpieczeństwa z krokodylkiem „Tirkiem”

Opublikowano: poniedziałek, 10, czerwiec 2019

W dniu 07.06.2019 roku inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn odwiedzili kolejnych przedszkolaków uczęszczających do przedszkola niepublicznego Miki na Jarotach w Olsztynie. Podczas spotkania opowiedziano dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zabawy w okresie wolnym oraz w trakcie podróży z rodzicami, opiekunami związanych ze zbliżającymi się wakacjami. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przygód krokodyla TIRKA i jego przyjaciół Zebry, Misia i Wiewiórek. Po wysłuchaniu opowiadań krokodyla TIRKA  inspektorzy zaprezentowali dzieciom pojazd służbowy inspekcji, wyposażenie inspektorów wykorzystywane na co dzień w czynnościach kontrolnych. Na koniec spotkania wykorzystując słoneczną pogodę zorganizowano zawody na najcięższą grupę przedszkolną i udało się uzyskać wynik 350 kg. W tym celu inspektorzy użyli przenośnych wag samochodowych i przymiarów do pomiarów wysokości i długości – wszystkie grupy przedszkolne wraz z nauczycielkami uzyskały wynik 7,67 m w obwodzie. Dzieci za udział w zabawie otrzymały od Tirka drobne upominki: kamizelki odblaskowe, worki z krokodylkiem Tirkiem oraz promując zdrowy styl życia poczęstowano dzieci truskawkami.