• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Przewoził złom będąc sam jak złom.

Opublikowano: czwartek, 12, wrzesień 2019

 W dniu 12 września 2019 r. warmińsko-mazurscy inspektorzy transportu drogowego w Olsztynie zatrzymali pojazd przewożący złom na drodze krajowej nr 58 w miejscowości Narty. W trakcie kontroli stwierdzono zły stan techniczny zespołu pojazdów: pęknięte tarcze hamulcowe, niesprawne oświetlenie, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz nadmiernie zużyty bieżnik opony pojazdu przewożącego złom.

Zdziwienie wystąpiło na twarzy kierowcy, gdy otrzymał informacje o zakazie dalsze jazdy.

Przecież złom nie będzie wożony złomem.

 

Jazda na "magnesie"

Opublikowano: czwartek, 19, wrzesień 2019

W dniu 18 września 2019 r. Inspektorzy WITD Olsztyn oddział w Ełku zatrzymali do kontroli ciężarówkę przewoźnika krajowego, w której wykryto ingerencje w prace tachografu za pomocą magnesu. Kontrolowany pojazdy miały założony magnes przy skrzyni biegów, który symulował odpoczynek kierowcy w trakcie jazdy. Kierowcę ukarano mandatem karnym oraz wszczęte będzie postępowanie administracyjne za ujawnione naruszenia. Zawiadomiono policję o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 306a KK. Nieświadomość kierowców na dzień dzisiejszy jest taka, że nie wiedzą iż popełniają przestępstwo używając urządzenia, które zakłóca pracę tachografów w celu manipulacji czasem pracy, co ma w efekcie bezpośredni wpływ na ilość przebytych kilometrów.

Wypadek z ofiarą śmiertelną

Opublikowano: czwartek, 12, wrzesień 2019

W dniu 12.09.2019 roku na drodze krajowej nr 16 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego. Niestety w wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn brali udział w ustalaniu przyczyn wypadku. Z wykorzystaniem specjalistycznego wyposażenia na potrzeby postępowania zabezpieczyli i dokonali analizy zapisów cyfrowych z karty kierowcy i tachografu. Uzyskane dane zostały przekazane do prokuratury nadzorującej prowadzone postępowanie. 

Czytaj więcej...