• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Pęknięte tarcze hamulcowe

Opublikowano: poniedziałek, 11, kwiecień 2016

Zespół inspektorów dokonał zatrzymania na punkcie kontroli pojazd członowy marki MAN do którego sprzężona była naczepa marki SCHMITZ CARGOBULL. W wyniku kontroli stwierdzono nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów:

- pojazdu silnikowego: nieszczelny układ pneumatyczny, brak nalepki kontrolnej,

- naczepy: pęknięte tarcze hamulcowe na osi trzeciej (strona prawa i lewa).

Z uwagi na poważne usterki w stanie technicznym pojazdów, inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Ponadto w trakcie analizy zapisów cyfrowych z tachografu i karty kierowcy stwierdzono brak odczytu z karty kierowcy za okres 34 dni oraz z tachografu cyfrowego przez 344 dni . Wobec powyższego wszczęto wobec przedsiębiorcy postępowanie administracyjne.

 

Czytaj więcej...

Wypadek na DK nr 58

Opublikowano: poniedziałek, 11, kwiecień 2016

W dniu 08.04.2016r.r. w okolicach Pisza doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego w wyniku którego zginął kierowca samochodu osobowego. W związku z faktem, że w zdarzeniu uczestniczył pojazd o dmc pow. 3,5 tony do pomocy w ustalaniu przyczyn wypadku w ramach współpracy z KPP Pisz został oddelegowany zespół kontrolny z OT Ełk. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia inspektorzy dokonali odczytów czasu pracy kierowcy i prędkości poruszania się pojazdu. Po przekazaniu danych funkcjonariuszom Policji zespół kontrolny udał się na dalsze działania.

Czytaj więcej...

Program Polska – Litwa 2014-2020

Opublikowano: piątek, 08, kwiecień 2016

W dniach 6-7 kwietnia 2016 r. przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie wziął udział w roboczym spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego Republiki Litwy dotyczącym podjęcia współpracy z zakresu pozyskania środków europejskich na zakup specjalistycznych pojazdów oraz wyposażenia kontrolnego w ramach programu Polska – Litwa 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego Republiki Litwy Pan Romanas Vilvinskas, Podlaski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Pan Wiesław Stalewski, Z-ca Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Mariusz Romanik, Dyrektor Kowieńskiego Oddziału PITDRL Pan Jonas Gaubšas, Dyrektor Wileńskiego Oddziału PITDRL Pan Adas Vaitkevičius. Strony ustaliły, że wzorem zakończonego uprzednio sukcesem projektu LT/PL-140, podejmą starania mające na celu pozyskanie środków na  zakup 8 specjalistycznych pojazdów kontrolnych (4 dla strony litewskiej, 2 dla WITD w Białymstoku, 2 dla WITD w Olsztynie) oraz szkolenia inspektorów obu stron. Przygotowania do realizacji projektu zostaną zapoczątkowane w roku bieżącym, natomiast w przypadku jego zaakceptowania przez instytucje Unii Europejskie, realizacja projektu rozpocznie się w roku 2017.

Czytaj więcej...