• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

DAF z wyłącznikiem.

Opublikowano: piątek, 05, sierpień 2016

W dniu 2 sierpnia 2016r. w Olsztynie (ul. Leonharda) na dk. 16 zatrzymany został do kontroli pojazd marki Daf. W wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych ujawniono samowolną ingerencję w instalację tachografu. W pojeździe zainstalowano niedozwolone urządzenie, które kierowca uruchamiał za pomocą przycisku ukrytego pod tablicą rozdzielczą pojazdu. Urządzenie, to umożliwiało kierowcy dokonywanie zmian w zapisach wykonujących się na karcie kierowcy oraz tachografie. Uruchomienie wyłącznika tachografu powodowało, że podczas jazdy tachograf pojazdu rejestrował odpoczynek. Kierowca korzystał z wyłącznika tachografu od miejsca załadunku w Łęgajnach do miejsca zatrzymania do kontroli w Olsztynie, za co został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 zł. W związku z wykrytymi nieprawidłowościami wobec przedsiębiorcy zostaną wszczęte odpowiednie postępowania administracyjne.

Czytaj więcej...

Powołanie nowego Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Olsztynie

Opublikowano: poniedziałek, 01, sierpień 2016

W dniu 01.08.2016 r. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki, w uzgodnieniu z p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego Pana Alvina Gajadhur, powołał na stanowisko Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Pana Ryszarda Płoskiego.

 

Czytaj więcej...

Odwołanie Pana Mariusza Romanika

Opublikowano: piątek, 29, lipiec 2016

 W dniu 29.07.2016 roku w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie w obecności pracowników Urzędu odbyło się uroczyste odwołanie Pana Mariusza Romanika inspektora transportu drogowego z funkcji Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Olsztynie. W czasie krótkiej uroczystości Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Pan Arkadiusz Brzozowski podziękował Panu Mariuszowi Romanikowi  za dwa lata wspólnej pracy na rzecz rozwoju Inspekcji Transportu Drogowego oraz poprawy funkcjonowania rynku transportowego w Polsce.  Pełniąc przez ponad 3 lata funkcję Zastępcy W-M WITD Pan Mariusz Romanik wykazał się dużym zaangażowaniem w działalności Inspektoratu zarówno na terenie województwa jak i na terenie całego kraju. Od dnia 1 sierpnia 2016 roku będzie pełni funkcję Głównego Specjalisty w WITD Olsztyn.