• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Przewóz ADR na magnesie

Opublikowano: wtorek, 25, luty 2020

W dniu 24.02.2020 roku zespół inspektorów transportu drogowego podczas rutynowych działań kontrolnych zatrzymał do kontroli pojazd należący do krajowego przewoźnika drogowego którym wykonywany był przewóz drogowych ADR. Analiza zapisów cyfrowych związanych z czasem jazdy kierowcy wykazała szereg nieprawidłowości co do danych zawartych w pobranych plikach. Przesłuchanie kierowcy poprzedzone skrupulatną analizą danych skutkowała ujawnieniem używania magnesu  przez kierowcę podczas wykonywanych przewozów.  Mając na uwadze ustalenia kontroli kierowcę ukarano mandatem karnym , powiadomiono właściwą miejscowo jednostkę Policji a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne. Dodatkowo z uwagi na nieszczelny układ hamulcowy  w pojeździe zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy.

Czytaj więcej...

Inspektorzy w przedszkolu

Opublikowano: poniedziałek, 24, luty 2020

W dniu 24.02.2020 roku w niepublicznym przedszkolu Akademia Prymusa gościł Krokodylek Tirek. W trakcie prawie dwugodzinnej wizyty pracownicy  z WITD Olsztyn przeprowadzili lekcje edukacyjną dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze. Bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych, używanie kasku ochronnego podczas jazdy na rowerze, jazda w zapiętym foteliku oraz bezpieczne spędzanie wolnego czasu to niektóre z zagadnień jakie omówiono z uczestnikami spotkania. Na koniec inspektorzy zaprosili wszystkie dzieci na zwiedzanie pojazdu służbowego Inspekcji Transportu Drogowego. Każdy z uczestników spotkania za aktywny udział w zajęciach został nagrodzony upominkami od krokodyla Tirka.

Czytaj więcej...

Akcja „szara strefa”

Opublikowano: poniedziałek, 24, luty 2020

W dniu 21 lutego 2020 r. w godzinach wieczorowych przeprowadzono kolejne działania związane z nieuczciwą konkurencją  pod kryptonimem „szara strefa” w przewozie okazjonalnym osób. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie podjął działania zmierzające do wyeliminowania  nieuczciwej konkurencji wykonującej okazjonalny przewóz  osób na terenie Warmii i Mazur.

Do wspólnych kontroli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariusze Policji KMP Olsztyn poddali wytypowane kilka pojazdów. Okazało się, że w dwóch przypadkach kierowcy osobówek oferowali przewóz osób, mimo że nie posiadali wymaganej dokumentacji. Użyte do realizacji usługi przewozowej pojazd nie spełniał wymaganego przepisami kryterium konstrukcyjnego. 

Z uwagi na wyniki kontroli będą prowadzone dalsze działania ukierunkowane na eliminowanie z rynku transportowego przewoźników świadczących usługi niezgodnie z przepisami prawa.