• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Hamulce ?!!

Opublikowano: czwartek, 05, marzec 2020

W dniu   05.03.2020 r. na drodze krajowej S7, został zatrzymany do kontroli samochód  ciężarowy z naczepą. Pojazdem tym, przedsiębiorca wykonywał transport drogowy rzeczy. Podczas kontroli stanu technicznego naczepy stwierdzono usterki techniczne zagrażające bezpieczeństwu ruchu. Stwierdzono pęknięcia tarczy hamulcowej oraz przeróbkę układu hamulcowego, polegającą na zaślepieniu przewodów hamulcowych doprowadzających powietrze do siłownika hamulca na drugiej osi naczepy. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu z zakazem dalszej jazdy. 

Czytaj więcej...

Zestaw ciężarowy z wieloma naruszeniami

Opublikowano: środa, 04, marzec 2020

W dniu 03.03.2020 r. na punkcie kontrolnym położonym przy drodze ekspresowej nr S7 między Miłomłynem a Małdytami (powiat ostródzki), został zatrzymany do rutynowej kontroli przez inspektorów z WITD w Olsztynie samochód ciężarowy należący do polskiego przewoźnika. W chwili zatrzymania przewoźnik drogowy, wykonywał transport drogowy akumulatorów do portu w Gdyni.

W trakcie kontroli, zestaw pojazdów poddano pomiarom masy nacisków na osie oraz wymiarów. W wyniku kontroli ustalono, iż nacisk na osi napędowej pojazdu wynosił aż 14,5 tony – przekroczenie – 3,0 tony (przekroczenie o 26,09%). Nacisk grupy osi składającej się z trzech osi naczepy wyniósł 25,6 tony – przekroczenie – 1,6 tony (przekroczenie o 6,67%). Rzeczywista masa całkowita pojazdu wyniosła – 48,1 ton – przekroczenie o 8,10 tony, czyli aż o 20,25%.

Czytaj więcej...

Kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Opublikowano: poniedziałek, 02, marzec 2020

W dniu 26.02.2020 inspektor transportu drogowego z WITD Olsztyn prowadząc działania kontrolne wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy przewoźnika zagranicznego, którym kierował kierowca z Polski. W toku kontroli ustalono, że kierujący pojazdem ma orzeczony do 2021 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo stwierdzono, że kierujący nie ma badań lekarskich i psychologicznych. Mając powyższe na uwadze zostało wszczęte  postępowanie administracyjne, a kierującego pojazdem przekazano do Policji celem dalszych czynności.