• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Wypadek na DK nr 58

Opublikowano: poniedziałek, 11, kwiecień 2016

W dniu 08.04.2016r.r. w okolicach Pisza doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego w wyniku którego zginął kierowca samochodu osobowego. W związku z faktem, że w zdarzeniu uczestniczył pojazd o dmc pow. 3,5 tony do pomocy w ustalaniu przyczyn wypadku w ramach współpracy z KPP Pisz został oddelegowany zespół kontrolny z OT Ełk. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia inspektorzy dokonali odczytów czasu pracy kierowcy i prędkości poruszania się pojazdu. Po przekazaniu danych funkcjonariuszom Policji zespół kontrolny udał się na dalsze działania.

Czytaj więcej...

Program Polska – Litwa 2014-2020

Opublikowano: piątek, 08, kwiecień 2016

W dniach 6-7 kwietnia 2016 r. przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie wziął udział w roboczym spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego Republiki Litwy dotyczącym podjęcia współpracy z zakresu pozyskania środków europejskich na zakup specjalistycznych pojazdów oraz wyposażenia kontrolnego w ramach programu Polska – Litwa 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego Republiki Litwy Pan Romanas Vilvinskas, Podlaski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Pan Wiesław Stalewski, Z-ca Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Mariusz Romanik, Dyrektor Kowieńskiego Oddziału PITDRL Pan Jonas Gaubšas, Dyrektor Wileńskiego Oddziału PITDRL Pan Adas Vaitkevičius. Strony ustaliły, że wzorem zakończonego uprzednio sukcesem projektu LT/PL-140, podejmą starania mające na celu pozyskanie środków na  zakup 8 specjalistycznych pojazdów kontrolnych (4 dla strony litewskiej, 2 dla WITD w Białymstoku, 2 dla WITD w Olsztynie) oraz szkolenia inspektorów obu stron. Przygotowania do realizacji projektu zostaną zapoczątkowane w roku bieżącym, natomiast w przypadku jego zaakceptowania przez instytucje Unii Europejskie, realizacja projektu rozpocznie się w roku 2017.

Czytaj więcej...

Prelekcja „Ciekawe zawody” w przedszkolu nr 20 w Olsztynie

Opublikowano: piątek, 01, kwiecień 2016

W dniu 31.03.2016 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Olsztynie. W trakcie spotkania, które odbyło się pod patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, inspektorzy przy udziale dzieci przeprowadzili dwie prelekcje „Ciekawe zawody – inspektor transportu drogowego”, oraz „Bezpieczna droga do szkoły - przedszkola”. W pierwszej części spotkania pracownicy WITD Olsztyn opowiedzieli o zawodzie inspektora transportu drogowego, jego codziennych zadaniach i obowiązkach. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia inspektora min. kajdanki, czapki służbowe, latarki do zatrzymywania pojazdów, lornetki. W drugiej części spotkania inspektorzy opowiedzieli o przygodach krokodylka Tirka i przekazali od głównego bohatera spotkania najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na koniec inspektorzy zaprosili wszystkich przedszkolaków do obejrzenia pojazdu służbowego Inspekcji. W trakcie spotkania na świeżym powietrzu przeprowadzono zawody sportowe na „Najcięższa grupę przedszkolną„ – wynik zwycięzców 150 kg, oraz na „Najszybszą grupę przedszkolną” – wynik zwycięzców 24 km/h. Zawody sportowe połączone były z prezentacją wyposażenia pojazdów służbowych Inspekcji. Na koniec wizyty wszystkim przedszkolakom biorącym udział w spotkaniu inspektorzy przekazali drobne upominki w postaci elementów odblaskowych.

Czytaj więcej...