• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Szkolenie w KMP Elbląg

Opublikowano: czwartek, 31, marzec 2016

W dniu 30.03.2016 inspektorzy Oddziału Terenowego WITD Olsztyn w Elblągu przeprowadzili szkolenie w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu Uczestnikami szkolenia byli funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Zakres szkolenia obejmował min. tematy związane z kontrolą zezwoleń CEMT EKMT, wyłączenia ze stosowania zezwoleń, dokumenty wymagane przy przewozie realizowanym zgodnie z EKMT, warunki wykonywania przewozów, ograniczenia, utrata i cofnięcie zezwolenia. Ponadto omówiono inne zagadnienia z dziedziny transportu drogowego oraz udzielono odpowiedzi na liczne pytania funkcjonariuszy KPM Elbląg. W przyszłości planowane są kolejne szkolenia oraz współpraca przy podejmowaniu kontroli transportu drogowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akcja "Trzeźwy poranek”

Opublikowano: wtorek, 29, marzec 2016

W dniu 29 marca 2016r. w godzinach porannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie przeprowadzili akcję kontrolną pod nazwą "Trzeźwy poranek”. Działania prowadzone były na drogach dojazdowych do głównych miast województwa warmińsko–mazurskiego. W trakcie prowadzonych kontroli przeprowadzono 381 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W dwóch przypadkach inspektorzy stwierdzili u kierowców zawartość alkoholu  na poziomie 0,22 mg/l i 0,66 mg/l w wydychanym powietrzu. Kierujących przekazano funkcjonariuszom Policji celem dalszego postępowania.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy przewozu rzeczy bez wymaganego zezwolenia

Opublikowano: czwartek, 17, marzec 2016

Dnia 16.03.2016 r. w okolicach miejscowości Kociołek Szlachecki przy, DK nr 63 inspektor transportu drogowego WITD Olsztyn zatrzymał do kontroli pojazd m-ki Renault wraz z naczepą. W toku kontroli ustalono, że pojazdem wykonywany był międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Rosji do Polski przez przedsiębiorcę z Hiszpanii (przewóz płyty wiórowej z załadunkiem towaru na terytorium Rosji z docelowym miejscem rozładunku Polska). Kierowca w toku dalszych czynności kontrolnych nie okazał zezwolenia "z/do kraje trzecie" na międzynarodowy przewóz drogowy ani zezwolenia EKMT/CEMT na przewóz rzeczy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. W związku z powyższym inspektor stwierdził wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy bez wymaganego zezwolenia. Powyższe ustalenie będą podstawą do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie naruszenia określonego pod 3.1. załącznika nr 3 do ustawy o transporcie drogowym.

 

Czytaj więcej...