• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Wigilia 2015

Opublikowano: wtorek, 22, grudzień 2015

W dniu 17 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie odbyło się spotkanie wigilijne pracowników WITD z Olsztyna, Elbląga, Ełku i Iławy, z udziałem księdza dr Zbigniewa Czernika oraz Doradcy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Pawła Żukowskiego.

Natomiast w dniu 16.12.2015 r. również o godz. 11.00 w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej nasi inspektorzy uczestniczyli w corocznym spotkaniu wigilijnym służb mundurowych naszego województwa.

Czytaj więcej...

Szkolenie "Dokumenty celne w transporcie międzynarodowym"

Opublikowano: wtorek, 08, grudzień 2015

W dniu 20.11.2015 roku w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie pracownicy Izby Celnej w Olsztynie przeprowadzili szkolenie dla inspektorów zatrudnionych w WITD Olsztyn oraz w WITD Białystok. W szkoleniu uczestniczyli inspektorzy z Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego Republiki Litwy. Tematem szkolenia były  dokumenty celne wykorzystywane w międzynarodowym przewozie  drogowym rzeczy. W trakcie spotkania szczegółowo omówiono zagadnienia związane z procedurą wywozu i tranzytu towarów wspólnotowych, stosowaniem zamknięć celnych w procedurze wywozu i tranzytu towarów wspólnotowych, oraz omówiono zagadnienia związane z CMR w kontekście procedur celnych.  Spotkanie przedstawicieli trzech służb kontrolnych było doskonałą płaszczyzną wymiany wzajemnych doświadczeń i wiedzy z zakresu kontroli dokumentów wymaganych wobec przedsiębiorców wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe rzeczy na obszarze Unii Europejskiej , a także poza granicami Unii.


Czytaj więcej...

"Znikający tusz"

Opublikowano: wtorek, 08, grudzień 2015

W dniu 05.11.2015 roku inspektor transportu drogowego z WITD Olsztyn zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej zespół pojazdów, którym przewoźnik zagraniczny wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. W trakcie kontroli dokumentów, inspektor zauważył na okazanym zezwoleniu zagranicznym próbę ponownego wykorzystania zezwolenia. Na druku znajdowały się odciśnięte wcześniej wpisane dane związane z wykorzystaniem zezwolenia . Dokładna analiza dokumentu potwierdziła przypuszczenia inspektora, że zezwolenie okazane do kontroli zostało wcześniej wykorzystane – wpisano dane przewoźnika i daty wjazdu „znikopisem”, który po zrealizowaniu przewozów wytarto . W związku z powyższym stwierdzono wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy bez wymaganego zezwolenia. Pojazd do czasu uiszczenia kaucji został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Czytaj więcej...