• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Inspektorzy z wizytą w przedszkolu w Bartągu.

Opublikowano: wtorek, 27, październik 2015

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie odwiedzili jednostkę oświatową mieszcząca się w Bartągu. W dniu 20 października br. odpowiadając na zaproszenie, pojawili się  w gminnym przedszkolu, gdzie przeprowadzona została prelekcja. Spotkanie z małymi słuchaczami rozpoczęli od przypomnienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na zachowanie pieszego, a także na zasady zachowania podczas podróży autobusem i samochodem osobowym. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w prelekcji odpowiadając często na trudne pytania inspektorów związane z bezpiecznym zachowaniem.

Czytaj więcej...

Akcja Pasażer 16.09.2015 r.

Opublikowano: poniedziałek, 21, wrzesień 2015

W dniu 16 września 2015 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie, przeprowadzili na terenie województwa działania kontrolne pn. „Pasażer”, ukierunkowane na weryfikację realizacji przewozów pasażerskich na terenie Olsztyna, Elbląga, Iławy, Ełku, Giżycka oraz Lubawy. Kontroli poddano autobusy realizujące przewozy w ramach komunikacji miejskiej i międzymiastowej oraz taksówki. Szczególnej weryfikacji podlegały stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz czas pracy kierowców.

Czytaj więcej...

Inspektor Transportu Drogowego 2015

Opublikowano: poniedziałek, 21, wrzesień 2015

W dniach 14-15 września 2015 r. odbyły się, zorganizowane przez Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, finały ogólnopolskiego konkurs pn. Inspektor Transportu Drogowego 2015. W ramach konkursu przeprowadzono konkurencje sprawnościowej jazdy samochodem oraz motocyklem, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz test wiedzy zawodowej. W konkursie wzięło udział 16 dwuosobowych zespołów reprezentujących wszystkie wojewódzkie inspektoraty transportu drogowego.

Czytaj więcej...