• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Kontrole TAXI

Opublikowano: poniedziałek, 02, marzec 2020

W dniu 28.02.2020 r. i 29.02.2020 r. po raz  kolejny w godzinach nocnych przeprowadzono kontrolę przewozu osób na terenie miasta Olsztyna. Działania prowadziła Inspekcja Transportu Drogowego w Olsztynie wspólnie z Policją i Wydziałem Komunikacji Urzędu Miasta.  Celem działań było  eliminowanie tzw. szarej strefy w przewozach osób.  W wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych ujawniono szereg nieprawidłowości min. w zakresie braku wymaganych dokumentów do kontroli i stanu technicznego pojazdów.  Ponadto stwierdzono  wykonywanie przewozów osób pojazdami TAXI niezgodnie z uchwałą rady miasta odnośnie oznakowania i wyposażenia pojazdów TAXI. 

Hamulce ?!!

Opublikowano: środa, 26, luty 2020

W dniu 25.02.2020 roku podczas działań kontrolnych realizowanych na przejściu granicznym inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn zatrzymali do kontroli zespół pojazdów , którymi przewoźnik zagraniczny wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy towarów niebezpiecznych. Kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała bardzo poważne naruszenia w stanie technicznym. Stwierdzono znaczne pęknięcie tarczy hamulcowej oraz zdemontowany układ hamulcowy naczepy. Dodatkowo po analizie czasu pracy kierowcy stwierdzono , że kierujący pojazdem wykonywał przewozy bez zalogowanej karty kierowcy w tachografie. Ustalenia kontroli skutkowały usunięciem pojazdu na parking strzeżony za naruszenia w stanie technicznym pojazdu. Dodatkowo zabezpieczono kaucje w kwocie 9000 zł na naruszenia przepisów. 

Czytaj więcej...

Przewóz ADR na magnesie

Opublikowano: wtorek, 25, luty 2020

W dniu 24.02.2020 roku zespół inspektorów transportu drogowego podczas rutynowych działań kontrolnych zatrzymał do kontroli pojazd należący do krajowego przewoźnika drogowego którym wykonywany był przewóz drogowych ADR. Analiza zapisów cyfrowych związanych z czasem jazdy kierowcy wykazała szereg nieprawidłowości co do danych zawartych w pobranych plikach. Przesłuchanie kierowcy poprzedzone skrupulatną analizą danych skutkowała ujawnieniem używania magnesu  przez kierowcę podczas wykonywanych przewozów.  Mając na uwadze ustalenia kontroli kierowcę ukarano mandatem karnym , powiadomiono właściwą miejscowo jednostkę Policji a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne. Dodatkowo z uwagi na nieszczelny układ hamulcowy  w pojeździe zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy.

Czytaj więcej...