• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Magnesowy przekręt

Opublikowano: piątek, 06, wrzesień 2019

W dniu 5 września 2019 roku, dokonano zatrzymania pojazdu marki SCANIA. W trakcie zatrzymania pojazd poruszał się drogą krajową nr 16.

W trakcie kontroli, po porównaniu zapisów z tachografu, karty kierowcy oraz dokumentów przewozowych stwierdzono różnice w przejechanym dystansie. W wyniku dalszych czynności kontrolnych prowadzonych przy obecności kierowcy ustalono, że kierujący pojazdem używał w trakcie przejazdu magnesu fałszując faktyczny czas jazdy. Mając na uwadze ustalenia kontroli wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej...

Kontrole GIMBUS

Opublikowano: czwartek, 05, wrzesień 2019

W dniu 05.09.2019 roku kolejny raz inspektorzy z WITD Olsztyn przeprowadzili działania kontrolne pod kryptonimem GIMBUS. Tym razem kontrole odbyły się na terenie powiatu szczecińskiego w miejscowości Wielbark. Inspektorzy podczas wspólnych działań kontrolnych z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie skontrolowali 4 pojazdy do przewozu dzieci. W trzech przypadkach z uwagi na usterki w stanie technicznym pojazdów zatrzymali dowody rejestracyjne. Z uwagi na poważne usterki w szczególności usterki w układzie hamulcowym, wycieki płynów eksploatacyjnych w każdym z przypadków zakazano dalszej jazdy.

Kolizja z udziałem pojazdu do przewozu osób BUS

Opublikowano: środa, 04, wrzesień 2019

 

W dniu 03.09.2019 roku inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn brali udział w ustalaniu przebiegu i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu do przewozu osób. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych na odcinku drogi pomiędzy Dobrym Miastem a Miłakowem. Inspektorzy przy udziale funkcjonariuszy Policji dokonali wstępnych oględzin stanu technicznego pojazdu, oraz stanu urządzenia rejestrującego czas jazdy i odpoczynki kierowcy. Niestety w toku oględzin tachografu w urządzeniu nie odnaleziono wykresówki, której zapisy pozwoliłby ustalić min. prędkość poruszania się pojazdu. Ustalenia inspektorów w powyższym zakresie zostały przekazane funkcjonariuszom Policji prowadzącym czynności powypadkowe.

Czytaj więcej...