• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Nowe urządzenia do kontroli pojazdów

Opublikowano: piątek, 08, luty 2019

W związku z realizacją przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego Projektu „Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego" współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie został wyposażony w 4 zestawy kontrolne do weryfikacji prawidłowości funkcjonowania układów w pojeździe w tym systemu tachografów. W każdym z czterech zestawów znajdują się urządzenia do diagnostyki samochodowej, kontroli tachografu, kamery endoskopowe. Przekazany przez GITD sprzęt pozwoli inspektorom skuteczniej walczyć z fałszerstwami w systemie tachografów cyfrowych, oraz pozwoli eliminować z ruchu pojazdy naruszające wymagania w zakresie ochrony środowiska. Jest to pierwszy etap wzmacniania ITD poprzez wyposażenie w profesjonalny sprzęt kontrolny w ramach dbania o przestrzeganie przez podmioty wykonujące przewozy drogowe zasad uczciwej konkurencji. 

Czytaj więcej...

Inspektorzy w przedszkolu

Opublikowano: piątek, 08, luty 2019

W dniu 07.02.2019 roku inspektorzy transportu drogowego z Oddziału Terenowego Wydziału Inspekcji w Ełku odwiedzili najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dzieci z przedszkola miejskiego w Ełku. W trakcie spotkania inspektorzy zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji zimowych i letnich , oraz opowiedzieli jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Na sam koniec spotkania inspektorzy przygotowali niespodziankę dla najmłodszych. Oprócz słodkości przekazanych od krokodylka TIRKA udostępniono dzieciom do zwiedzania pojazd służbowy ITD. 

 

Kierowca z promilami

Opublikowano: czwartek, 07, luty 2019

W dniu 05.02.2019 r. wspólny patrol ITD. Ełk i KPP Gołdap przeprowadził w miejscowości Dąbrówka Polska, dw 650 kontrolę pojazdu ciężarowego przewoźnika rosyjskiego. Przewożono 20 ton torfu z Gołdapi do Kaliningradu. W trakcie kontroli kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik 0,14 i 0,11 mg/l. . Kierowca wyjaśnił, że w dniu poprzedzającym kontrolę spożywał alkohol, po czym okazał litrową butelkę wódki w połowie opróżnioną. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a KPP Gołdap skierowała wniosek o ukaranie kierowcy w trybie zwyczajnym. Kierowca złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W dniu 06.02.2019 zapadł wyrok przed Sądem Rejonowym w Gołdapi. 

Grzywna i pół roczny zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium RP.