• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Kierował z promilami przeładowanym pojazdem

Opublikowano: piątek, 08, czerwiec 2018

W piątek 08.06.2018 r. w Olsztynie przy ul. Lubelskiej, inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie, zaobserwował podejrzanie poruszający się samochód ciężarowy. Przypuszczenia inspektora znalazły potwierdzenie, po zatrzymaniu pojazdu do kontroli i przeprowadzeniu jego ważenia. Samochód ciężarowy, którego maksymalna waga mogła wynosić 3500 kg, ważył niespełna 6 ton. Poza tym inspektor podjął kolejne przypuszczenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.  Badanie na zawartość alkoholu, również potwierdziło powyższe podejrzenie. Kierujący prowadził pojazd mając ponad 0,2 promila alkoholu we krwi.  Za przekroczenie dopuszczalnej masy pojazdu kierujący, na podstawie mandatu karnego, został ukarany grzywną. Sprawę kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu będzie prowadziła Policja, której funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce kontroli. 

Przeładowanym pojazdem bez prawa jazdy….. i na podwójnym gazie

Opublikowano: czwartek, 07, czerwiec 2018

We wtorek 05.06.2018 r. na drodze S7, inspektor warmińsko-mazurskiej inspekcji transportu drogowego, zatrzymał do kontroli pojazd marki Iveco, którego dopuszczalna masa całkowita wynosiła 3 500 kg. Z uwagi na podejrzenie przekroczenia dopuszczalnej wagi pojazdu, poddano go kontroli za pomocą wag przenośnych. Przeprowadzony pomiar wykazał przeładowanie pojazdu o 900 kg. Ponadto podczas kontroli kierującego dwukrotnie poddano badaniu trzeźwości, które wykazały 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (0,5 promila alkoholu we krwi) oraz 0,26 mg/l  (0,52 promila alkoholu we krwi), co wskazywało na spożycie alkoholu w niedługim czasie przed rozpoczęciem jazdy. W związku z zaistniałą sytuacją, na miejsce kontroli wezwano patrol Policji, któremu przekazano nietrzeźwego kierowcę. Dodatkowo nie posiadał on przy sobie prawa jazdy. Za przekroczenie dopuszczalnej masy pojazdu oraz brak dokumentu kierujący został ukarany mandatami karnymi, natomiast o karze za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zadecyduje sąd.

Dzień Dziecka z Krokodylkiem

Opublikowano: poniedziałek, 04, czerwiec 2018

W dniu 01.06.2018 roku w związku z Dniem Dziecka inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie odwiedzili pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Podczas spotkania wraz z Dyrekcją Szpitala i Wiceprzewodniczącym Rady Społecznej Szpitala  przekazali upominki dla najmłodszych pacjentów , którzy w tym szczególnym dniu musieli pozostać w placówce zdrowia. Życząc wszystkim dzieciom dużo zdrowia a przebywającym z nimi rodzicom pogody ducha i wytrwałości przekazano  pacjentom odblaski, kamizelki, słodycze i książeczki.