• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Promocja, festyn z udziałem ITD

Opublikowano: poniedziałek, 23, maj 2016

W dniu 21.05.2016 roku na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyła się promocja funkcjonariuszy Policji na I stopień oficerski oraz Wielki Piknik Rodzinny. Na gości czekały pojazdy i sprzęt formacji mundurowych, w tym sprzęt policyjnych antyterrorystów, mobilny rentgen Izby Celnej w Olsztynie, pojazdy i sprzęt Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Udział Inspektoratu Transportu Drogowego z Olsztyna w tej zaszczytnej imprezie odbywał się pod patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego. W trakcie imprezy inspektorzy informowali odwiedzających stanowisko ITD o pracy inspektorskiej zadaniach ITD uprawnieniach i obowiązkach inspektorów transportu drogowego. Dla najmłodszych odwiedzających przygotowano drobne upominki.

Czytaj więcej...

2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Opublikowano: poniedziałek, 23, maj 2016

W dniu 21.05.2016 roku zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zatrzymał do kontroli zespół pojazdów którym  kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Czech do Polski. W trakcie prowadzenia rutynowych czynności kontrolnych inspektorzy wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Mając podejrzenie wobec kierowcy kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, inspektorzy podjęli  decyzję o poddaniu kierującego pojazdem badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało, że kierowca ma 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym inspektorzy wezwali na punkt kontrolny patrol policji celem przekazania kierowcy do dalszego postępowania. 

 

Spotkanie w WITD Olsztyn

Opublikowano: wtorek, 17, maj 2016

W dniu 17 maja 2016 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie miało miejsce spotkanie przedstawiciela środowiska międzynarodowych przewoźników drogowych regionu Warmii i Mazur z osobami reprezentującymi służby kontrolne. Spotkaniu przewodniczył Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Arkadiusz Brzozowski, a wzięli w nim udział Prezes Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Pan Aleksander Reisch, p.o. Z-cy Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Arkadiusz Sylwestrzak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie mł. insp. Robert Zalewski, Zastępca Dyrektora Izby Celnej w Olsztynie podinsp. celny Andrzej Główczyński, przedstawiciel Komendanta Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Anna Parafianowicz, Z-ca Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Mariusz Romanik oraz Naczelnik Wydziału Inspekcji WITD w Olsztynie Rafał Pudelski.

Czytaj więcej...