• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Przewozy osób z aplikacją walka z „szarą strefą”

Opublikowano: piątek, 10, maj 2019

Olsztyn jest kolejnym miastem, gdzie pojawiła się nowa aplikacja pozwalająca wykonywać przewozy osób tzw. pseudo taksówką” bez uprawnień. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie podjął wspólne działania wraz z Komendą Miejską Policji i Krajową Administracją Skarbową w Olsztynie zmierzające do sprawdzenia, czy przewożący pasażerów przestrzegają obowiązujących przepisów. 

Wspólne kontrole odbyły się w dniu 9 maja 2019 r. i wśród kontrolowanych pojazdów w jednym przypadku okazało się, że kierowca wykonywał przewóz korzystając z aplikacji umożliwiającej wykonywanie tego typu przewozu. Kierowca oferował przewóz osób, mimo że nie posiadał wymaganej licencji oraz stosownych orzeczeń lekarskich i psychologicznych. Wykorzystywany pojazd osobowy użyty do usługi przewozowej nie spełniał wymaganego przepisami kryterium konstrukcyjnego.

 

Czytaj więcej...

Wykryto manipulację w system oczyszczania spalin SCR

Opublikowano: czwartek, 09, maj 2019

 

W dniu 08.05.2019 r. podczas rutynowej kontroli w m. Bartąg droga woj. nr 598 zatrzymano do kontroli pojazd należący do litewskiego przewoźnika. Po szczegółowym sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu, wykryto kolejną manipulację w system oczyszczania spalin SCR (AdBlue), zatrzymano dowód rej. pojazdu, zakazano dalszej jazdy w związku z naruszeniem wymagań ochrony środowiska, zaś kierowca został ukarany mandatem karnym.

Czytaj więcej...

Czy Krokodyle lubią Pomidory

Opublikowano: piątek, 26, kwiecień 2019

W dniu 25.04.2019 w dniu „POMIDORA” inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn odwiedzili najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dzieci z przedszkola Bajkowy Dom w Olsztynie. W trakcie spotkania inspektorzy zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji zimowych i letnich , oraz opowiedzieli jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Na sam koniec spotkania inspektorzy przygotowali niespodziankę dla najmłodszych. Oprócz upominków przekazanych od krokodylka "TIRKA" udostępniono dzieciom do zwiedzania „mówiący ludzkim głosem „pojazd służbowy ITD.