• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

ORLEN Warsaw Marathon 2016

Opublikowano: wtorek, 26, kwiecień 2016

W 24.04.2016 roku w Warszawie odbył się ORLEN Warsaw Marathon. W wydarzeniu tym uczestniczył Pan Daniel Łastowski inspektor transportu drogowego zatrudniony w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Olsztynie. Po morderczym biegu na dystansie 40 km funkcjonariusz ITD na co dzień wykonujący czynności kontrolne na drodze ukończył bieg  z czasem 3h 29m 54s. Przez całą trasę maratonu nasz kolega biegł z logiem Inspekcji reprezentując naszą formację w tej międzynarodowej imprezie sportowej. Serdeczne gratulacje za ukończenie maratonu dla naszego kolegi.

"Dzień przedsiębiorczości" w WITD

Opublikowano: czwartek, 21, kwiecień 2016

W dniu 20.04.2016 roku w ramach ogólnopolskiego programu „Dnia przedsiębiorczości” inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie Oddział w Iławie przybliżyli działalności Inspekcji uczennicy Zespołu Szkół w Lubawie. W trakcie całodziennej praktyki uczniowskiej inspektorzy opowiedzieli o pracy inspektorów i zadaniach jakie realizują. W drugiej praktycznej części wizyty oddelegowana osoba uczestniczyła w czynnościach kontrolnych realizowanych na punkcie kontrolnym. Aby szczegółowo przybliżyć pracę inspektorów funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy przewożący ładunek w postaci dwóch palet. Z uwagi na fakt, że dmc pojazdu wynosiło poniżej 3,5 tony pojazd został poddany ważeniu oraz dokonano oceny stanu technicznego. Wyniki ważenia potwierdziły przypuszczenia inspektorów. Pojazd wraz z ładunkiem ważył 5200 kg co skutkowało przekroczeniem maksymalnych parametrów pojazdu o 1700 kg (pierwsza oś – 1300kg, druga - 3900kg). W dalszej części kontroli inspektor stwierdził uszkodzony układ wydechowy pojazdu, niesprawne oświetlenie, uszkodzenia w kolumnie kierowniczej, wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzone mocowanie zderzaka przedniego pojazdu (zamocowanie na drut stalowy), różną rzeźbę bieżnika na tylnej osi pojazdu, uszkodzone mocowanie skrzyni ładunkowej - zabezpieczone drutem stalowym, niezabezpieczenie ładunku przed przemieszczeniem. Wyniki kontroli skutkowały zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, zakazem dalszej jazdy pojazdu, nałożeniem na kierowcę mandatu karnego.

Czytaj więcej...

Przeładowany o 99%

Opublikowano: poniedziałek, 18, kwiecień 2016

W dniu 15 kwietnia 2016 r. w Olsztynie (ul. Lubelska) na drodze krajowej nr 16 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zatrzymali  do kontroli 7-osiowy pojazd członowy, składający się z 3-osiowego ciągnika samochodowego oraz 4 osiowej przyczepy ciężarowej  (oś wielokrotna złożona z 4 osi składowych). Pojazdem, wykonywano przejazd w ramach międzynarodowego transportu drogowego rzeczy. Realizowany przewóz odbywał się bez udziału pilota.

Czytaj więcej...