• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

„Prysznic w autobusie”

Opublikowano: czwartek, 30, listopad 2017

W dniu 29.1.2017 roku inspektorzy transportu drogowego reagując na zgłoszenia obywateli dotyczące fatalnego stanu technicznego pojazdu przewożącego osoby na linii regularnej do Olsztyna przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na weryfikacje przekazanych informacji. W toku patrolowania ulic miasta zauważyli poszukiwany pojazd i po zatrzymaniu kierowcy do kontroli przeprowadzili szczegółową kontrolę stanu technicznego pojazdu.  W toku tych czynności stwierdzono szereg usterek w stanie technicznym , które zagrażały bezpieczeństwu ludzi przewożonych wskazanym pojazdem. Stwierdzono między innymi nieszczelność dachu pojazdu powodującą spływanie deszczu do wnętrza pojazdu, skorodowane drzwi i zawiasy drzwi w stopniu grożącym niekontrolowanemu odpadnięciu, brak skutecznego systemu zamykania drzwi tylnych uniemożliwiającego samoczynne otwarcie, skorodowanie i ubytki w układzie wydechowym pojazdu, uszkodzenia siedzeń pasażerów, uszkodzenia w  zawieszeniu pojazdu. W związku z powyższym inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy. 

Spotkanie z przedstawicielami litewskiej inspekcji

Opublikowano: czwartek, 30, listopad 2017

W dniu 28 listopada 2017 r. Zastępca Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego Republiki Litewskiej, w którym wziął udział Zastępca Głównego Inspektora PITDRL Pan Genius Lukošius oraz p.o. Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Pan Tomasz Wyszkowski. Celem spotkania było omówienie wyników wspólnych kontroli podjętych w roku bieżącym oraz wyznaczenie zakresu współpracy na rok 2018.

Na podwójnym gazie

Opublikowano: czwartek, 30, listopad 2017

W dniu 25.11.2017r inspektor transportu drogowego wspólnie z funkcjonariuszem KMP w Olsztynie prowadzili działania kontrolne na terenie Olsztyna. W trakcie tych działań zatrzymano do kontroli samochód osobowy marki Fiat, ponieważ zachodziło podejrzenie, że kierowca tego pojazdu jest nietrzeźwy. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwszy wynik badania to 0,54 mg/l, drugi 0,58 mg/l. Pojazd odholowano na parking strzeżony, a kierowcę przewieziono do KMP w Olsztynie celem przeprowadzenia dalszych czynności.