• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Wypadek na S51

Opublikowano: wtorek, 16, październik 2018

W dniu 16.10.2018 roku na drodze S51 na odcinku Olsztyn-Olsztynek doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. Jeden z kierowców zginął na miejscu. Droga w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki Scania wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu ciężarowego wraz z naczepą. W ustalaniu okoliczności zdarzenia obok funkcjonariuszy policji oraz prokuratora udział brali również inspektorzy z WITD Olsztyn, którzy pobrali dane z tachografów cyfrowych i tarcze wykresówek z pojazdów ciężarowych wraz z kartami kierowców. Po przeanalizowaniu całości materiału opis min. prędkości pojazdów na moment zdarzenia zostanie przekazany wraz z danymi i wykresówkami do prokuratury.

Czytaj więcej...

Medale za „Długoletnią Służbę"

Opublikowano: wtorek, 16, październik 2018

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wyróżnił 15 pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie, Medalami za Długoletnią Służbę. Uroczystość dekoracji, przeprowadzonej przez Wicewojewodę Warmińsko – Mazurskiego Pana Sławomira Sadowskiego, miała miejsce 15 października 2018 r. i odbyła się w siedzibie Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Okazjami do przyznania odznaczeń były zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości związane z setną rocznicą przywrócenia bytu Państwa Polskiego, XVI-lecie powołania do życia Inspekcji Transportu Drogowego oraz Święto Służby Cywilnej.

 

Czytaj więcej...

Doskonalenie technik jazdy i kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w WITD Olsztyn

Opublikowano: środa, 10, październik 2018

W dniach 27.09.-02.10.2018 roku pracownicy administracyjni oraz inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie wzięli udział w szkoleniu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i przewożących wartości pieniężne. Celem kursu było podniesie umiejętności pracowników w kierowaniu pojazdami samochodowymi w szczególności inspektorów transportu drogowego , którzy na co dzień kierują pojazdami uprzywilejowanymi. W ramach szkolenia pracowników WITD zapoznano z zagadnieniami teoretycznymi szkolenia, by później przeprowadzić zajęcia praktyczne. W trakcie tych zajęć doskonalono umiejętności min. w zakresie omijania przeszkody na drodze , omijania przeszkody w poślizgu, wychodzenie pojazdem z poślizgu. Szkolenie zakończono egzaminem i wydaniem zaświadczeń o odbytym kursie.

Czytaj więcej...