• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Gimbus z „nowatorskim systemem”

Opublikowano: czwartek, 08, czerwiec 2017

W dniu 7 czerwca 2017 r., w m. Szczęsne po wniosku mieszkańców o przeprowadzenie kontroli autobusu dowożącego dzieci do placówek edukacyjnych, inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili kontrolę wspomnianego Gimbusa. W wyniku kontroli stwierdzono liczne usterki w stanie technicznym pojazdu dotyczące wycieku z piasty prawego tylnego koła, brak oznakowania wyjść awaryjnych, niewłaściwego mocowania siedzeń, niesprawnych świateł obrysowych, nadmiernie zużytej rzeźby bieżnika opon osi kierowanej. Swoistą ciekawostkę stanowił „nowatorski system” zamykania tylnych drzwi pojazdu, oparty o wykorzystanie taśmy klejącej… 

Czytaj więcej...

Promocja oficerska i piknik rodzinny w Szczytnie

Opublikowano: czwartek, 08, czerwiec 2017

W dniu 6 czerwca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się promocja na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji. W promocji oficerskiej wzięli udział m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak,  Komendant Główny Policji oraz Wojewoda Warmińsko – Mazurski Pan Artur Chojecki.

 

Po zakończeniu uroczystości, na zaproszenie Komendanta WSpol mł. insp. Marka Fałdowskiego, inspektorzy transportu drogowego wzięli udział w Pikniku Rodzinnym. Wszyscy chętni mogli zapoznać się ze specjalistycznym pojazdem kontrolnym Inspekcji Transportu Drogowego oraz jego wyposażeniem.

Czytaj więcej...

Bez zezwolenia

Opublikowano: piątek, 02, czerwiec 2017

W dniu 01.06.2017r. na drodze krajowej nr 7 zatrzymany został do kontroli zestaw pojazdów, którym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy z miejscowości Gdynia do miejscowości Mytischi (Rosja) w imieniu przewoźnika zagranicznego mającego siedzibę w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Na postawie zgromadzonych dowodów stwierdzono, że kontrolowany kierowca dokonywał międzynarodowego samochodowego transportu rzeczy z Polski do kraju trzeciego tj. do Federacji Rosyjskiej. Kierowca poproszony o okazanie odpowiedniego zezwolenia wyjaśnił, że takiego zezwolenia nie posiada w pojeździe i dlatego nie może go okazać do kontroli. Wyjaśnił, że firma przewozowa nie wyposażyła go w takie zezwolenie przed wyjazdem.

Czytaj więcej...