• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Emulator AdBlue

Opublikowano: środa, 04, lipiec 2018

W dniach 28.06.2018 inspektorzy transportu drogowego z Olsztyna mając na względzie ochronę środowiska podczas prowadzonych działań kontrolnych weryfikowali prawidłowość używania roztworu adblue w pojazdach spełniających normy emisji spalin EURO 5.

Inspektorzy ujawnili  2 przypadki używania emulatorów adblue zamontowanych w pojazdach. Zamontowane nielegalne urządzenia służyły do symulowania prawidłowej pracy układu emisji spalin w pojazdach, podczas gdy układy spalin w rzeczywistości nie pracowały prawidłowo, tzn. nie pobierały roztworu mocznika zwanego powszechnie  adblue.

Czytaj więcej...

Wypadek na S7

Opublikowano: czwartek, 28, czerwiec 2018

W dniu 28.06.2018 roku około godziny 08:05 na drodze krajowej nr S7 doszło do tragicznego wypadku z udziałem 3 pojazdów dostawczych, pojazdu członowego i pojazdu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a 4 osoby są w stanie ciężkim. W zabezpieczeniu miejsca wypadku obok funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej brali udział inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu drogowego w Olsztynie. Mając na uwadze konieczność ustalenia wszystkich okoliczności wypadku w ustaleniu przyczyn katastrofy w zakresie oceny prędkości pojazdów w momencie zdarzenia i wielkości  norm czasu jazdy i odpoczynków kierowców bezpośrednio przed wypadkiem  brali udział inspektorzy z WITD Olsztyn. 

Czytaj więcej...

Podrobione zaświadczenie ADR

Opublikowano: poniedziałek, 25, czerwiec 2018

W dniu 21.06.2018 roku zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie na jednym z punktów kontrolnych zatrzymał do rutynowych czynności kontrolnych zespół pojazdów, którymi kierował obywatel Ukrainy. Pojazd powracał po rozładunku materiału niebezpiecznego o podwyższonej temperaturze. Podczas analizy okazanych przez kierowcę dokumentów inspektor powziął wątpliwość co do autentyczności okazanego zaświadczenia ADR. Okazany dokument zgodnie z zawartymi wpisami miał zostać wydany przez odpowiedni organ na terenie Ukrainy. W wyniku dokładnej analizy wpisów na zaświadczeniu w tym dotyczących uprawnień kierowcy oraz po poddaniu badaniu w świetle ultrafioletowym okazanego dokumentu nie stwierdzono na nim  żadnych zabezpieczeń. W związku z powyższym powiadomiono najbliższą jednostkę Policji o zaistniałym zdarzeniu. Po przybyciu patrolu inspektorzy przekazali kierowcę pojazdu wraz z okazanym do kontroli dokumentem celem poprowadzenia dalszych czynności procesowych.