• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Kontrole autobusów

Opublikowano: poniedziałek, 26, czerwiec 2017

  Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie uprzejmie informuje w związku ze zbliżającymi się wakacjami uruchamia w Olsztynie i Elblągu punkty kontroli autokarów wyjeżdżających na wycieczki, kolonie, obozy. Inspektorzy będą pełnić dyżur na stałym punkcie kontroli autobusów :

 - przy ul. Leonharda w Olsztynie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 13.30,

 - przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w każdy poniedziałek i piątek w godzinach od 06:30 do 09:00

 - w Ełku i Iławie kontrole będą realizowane po wcześniejszym – minimum 2 dniowym – uzgodnieniu telefonicznym

Czytaj więcej...

„Rekordowe” 11 minut przerwy na niespełna 13 godzin jazdy

Opublikowano: poniedziałek, 26, czerwiec 2017

W dniu 23.06.2017 w Ełku przy ul. Suwalskiej, inspektor transportu drogowego przeprowadził kontrolę pojazdu, którym przewoźnik z terenu Republiki Litewskiej wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy, którego przedmiotem było piwo przewożone z Niemiec na Litwę.

Analiza danych cyfrowych z karty kierowcy i z tachografu cyfrowego wykazała, że od godziny 21:06 dn. 22.06.2017 r. do godziny 10:08 dn. 23.06.2017 r. tj. do momentu zatrzymania do kontroli, kierowca prowadził pojazd bez prawidłowej przerwy. Łączny czas prowadzenia wyniósł zatem 12 godzin i 44 minuty. Najdłuższa i jedyna przerwa w tym okresie wyniosła 11 minut i była przeznaczona na spożycie posiłku. Ponadto kierowca przekroczył dzienny okres prowadzenia pojazdu o 2 godz. I 44 minuty oraz skrócił kolejny okres odpoczynku. W związku z powyższym kontrolujący zakazał dalszej jazdy do czasu odbioru regularnego odpoczynku dziennego, a ponadto nałożył na kierującego karę grzywny. W stosunku do przewoźnika prowadzone będzie postępowanie administracyjne zmierzające do wyciągnięcia konsekwencji na podstawie załącznika nr 3 do ustawy o transporcie drogowym.

Wizyta Głównego Inspektora Transportu Drogowego i Wojewody Warmińsko – Mazurskiego.

Opublikowano: czwartek, 22, czerwiec 2017

W dniu 21 czerwca 2017 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie gościł Pan Alvin Gajadhur Główny Inspektor Transportu Drogowego, Pan Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko – Mazurski oraz Pani Urszula Nowinowska Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora.

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów, zorganizowanym przez Warmińsko – Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, Pan Alvin Gajadhur przekazał informacje o celach i skutkach zadań realizowanych przez Inspekcję Transportu Drogowego, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa przy przewozach osób oraz przeciwdziałania degradacji dróg publicznych. Następnie Główny Inspektor Transportu Drogowego spotkał się z pracownikami inspektoratu, wręczając wraz z Wojewodą Warmińsko – Mazurskim, awanse na wyższe stanowiska służbowe pięciu inspektorom transportu drogowego. Pan Alvin Gajadhur podziękował pracownikom inspektoratu oraz Delegatury Północno - Wschodniej GITD za dobre wyniki ich pracy, a następnie przedstawił plany oraz działania podejmowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Główny Inspektorat Transportu Drogowego, mające na celu dalszy rozwój inspekcji oraz poprawę sytuacji jej pracowników.

Czytaj więcej...