• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Wiosna, lato w autobusie

Opublikowano: wtorek, 09, maj 2017

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie uprzejmie informuje, że inspektorzy transportu drogowego pełnią dyżur na stałym punkcie kontroli autobusów przy ul. Leonharda w Olsztynie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 13.30. W przypadku konieczności podjęcia kontroli w innym terminie proszę o przekazywanie informacji do właściwych jednostek policji. Link do strony KMP Olsztyn http://www.olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/32696,Olsztyn-Twoje-dziecko-jedzie-na-wycieczke-Sprawdz-autokar-ktorym-bedzie-podrozow.html

 

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszenia należy kierować na następujące numery telefonów:

Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie

(od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:15 do 15:15)

fax. 89 537 14 10

e-mail -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oddział Terenowy w Elblągu

(od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:15 do 15:15)

fax. 55 641 20 35

e-mail -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oddział Terenowy w Ełku

(od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:15 do 15:15)

fax. 87 520 12 75

Czytaj więcej...

Bezpieczni – Ja, Ty, My – festyn bezpieczeństwa

Opublikowano: poniedziałek, 08, maj 2017

Już kolejny raz, na olsztyńskich Dajtkach, odbył się festyn pod hasłem "Bezpieczni - Ja, Ty, My". Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyn. W imprezie obok innych służb mundurowych brali udział również inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie. Podczas festynu osobom odwiedzającym stanowisko WITD przybliżono tematykę związaną z funkcjonowaniem ITD w ramach systemu dbającego o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz zaprezentowano pojazd służbowy Inspekcji wraz z specjalistycznym wyposażeniem. Dla uczestników festynu przygotowano drobne upominki przypominające o stosowaniu zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

Czytaj więcej...

Do dwóch razy sztuka

Opublikowano: środa, 26, kwiecień 2017

W dniu 27 kwietnia 2017 r. inspektorzy transportu drogowego, na wniosek jednego z rodziców, przeprowadzili kontrolę autobusu, którym 53 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 29 miało udać się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Gdyni. Kontrola stanu technicznego wykazała nieszczelność układu hamulcowego co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego oraz niedopuszczeniem pojazdu do dalszej jazdy. Przewoźnik zobowiązał się do podstawienia kolejnego autobusu, który rzeczywiście pojawił się na miejscu zbiórki dzieci. Kolejna kontrola wykazała…. nadmiernie zużyty bieżnik jednej z opon, stwarzający bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. W konsekwencji inspektorzy zatrzymali kolejny dowód rejestracyjny pojazdu i również nie dopuścili go do ruchu. Trzeci autobus nie przyjechał….

Czytaj więcej...