• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Emulator AdBlue

Opublikowano: środa, 18, marzec 2020

W dniu 18.03.2020 roku, Inspektorzy Transportu Drogowego w Olsztynie Odział Terenowy w Ełku, zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy należący do polskiego przewoźnika. W trakcie kontroli stanu technicznego okazało się, iż w pojeździe zamontowane jest nielegalne urządzenie w postaci emulatora układu SCR (tj. układu odpowiedzialnego za oczyszczanie spalin), a sam układ jest niesprawny. Wobec pojazdu orzeczono zakaz dalszej jazdy a kierowcę ukarano mandatem karnym.

Czytaj więcej...

Niecodzienny transport

Opublikowano: piątek, 13, marzec 2020

Niecodzienny transport zaskoczył patrol inspekcji transportu drogowego. Podczas powrotu zespołu kontrolnego do siedziby WITD Olsztyn uwagę inspektorów przykuł pojazd osobowy, który połączony z przyczepą przewoził duże pojemniki do przewozu luzem. Mając wątpliwości co do skutecznego zabezpieczenia ładunku przez kierowcę zatrzymano pojazd do czynności kontrolnych. Zaskoczenia nie było. Okazało się, że cały ładunek zabezpieczony był tylko jednym pasem. Na szczęście kierujący posiadał w pojeździe dodatkowe pasy. Inspektorzy pouczyli kierującego o zasadach bezpiecznego wykonania przewozu i zakazali dalszego przemieszczania do czasu usunięcia nieprawidłowości.

Czytaj więcej...

Odpoczynek w czasie jazdy

Opublikowano: czwartek, 12, marzec 2020

W dniu 11.03.2020 r inspektorzy z WITD Olsztyn Oddział Terenowy w Ełku zatrzymali do kontroli pojazd marki SCANIA polskiego przewoźnika. W trakcie kontroli okazało się, że tachograf został zmanipulowany i zamiast rejestrować pracę kierowcy, od ponad dwóch godzin rejestrował odpoczynek. Wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika drogowego oraz zawiadomiono policję o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 315 KK. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu karnego wobec czego zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie. Pojazd do dalszych oględzin został zabezpieczony przez KPP Ełk.

Czytaj więcej...