• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Tragiczny wypadek w powiecie ostródzkim

Opublikowano: poniedziałek, 24, wrzesień 2018

W dniu 24.09.2018 roku na drodze krajowej nr 16 pow. ostródzki doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pojazdu przewożącego dzieci do gimnazjum w Samborowie i pojazdu ciężarowego do przewozu drewna. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca autobusu oraz opiekun dzieci. Kierowca pojazdu ciężarowego w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Wśród 9 przewożonych dzieci trójka została zabrana do szpitala. W ustalaniu okoliczności zdarzenia obok funkcjonariuszy policji oraz prokuratora udział brali inspektorzy z WITD Olsztyn, którzy na okoliczność zdarzenia odebrali od prokuratora zapis analogowy na wykresówce z autobusu przewożącego dzieci oraz tachograf cyfrowy z pojazdu ciężarowego wraz z kartą kierowcy. Po przeanalizowaniu całości materiału opis min. prędkości pojazdów na moment zdarzenia zostanie przekazany wraz z tachografem i wykresówkami do prokuratora.

Czytaj więcej...

Przekroczone normy spalin

Opublikowano: poniedziałek, 24, wrzesień 2018

W ramach skoordynowanych kontroli przeprowadzono w dniu 21.09.2018 w Ełku na drodze krajowej nr 16 kontrolę autokaru. Pojazdem marki autosan (roku produkcji 1998) wykonywano okazjonalny przewóz dzieci i młodzieży na terenie pow. ełckiego. Pojazd poddano badaniu dymomierzem z uwagi na duże zadymienie spalin. W wyniku badania stwierdzono przekroczenie normy zadymienia. W związku z powyższym zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu oraz wydano zakaz dalszej jazdy.

 

Ogłoszenie o naborze

Opublikowano: poniedziałek, 10, wrzesień 2018

Ogłoszenie o naborze na stanowisko przygotowujące do pracy na stanowisku inspektora transportu drogowego Wydziału Inspekcji w Olsztynie

 

Ogłoszenie o naborze nr 33720 miejsce pracy Oddział w Elblągu

 

Ogłoszenie o naborze nr 33727 miejsce pracy Wydział Inspekcji: - Olsztyn, - Oddział w Ełku, - Oddział w Iławie

 

Wzór oświadczenia

 

UWAGA ! 

Warmińsko - Mazurski  Wojewódzki  Inspektorat  Transportu Drogowego zaprasza kandydatów spełniających wymagania formalne do I etapu naboru ( testy sprawdzające wiedzę oraz kompetencje określone w ogłoszeniu o naborze), który odbędzie się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, Al. Piłsudskiego 7/9 sala 160 w dniu 05 października 2018 roku o godzinie 8:00. Kandydaci proszeni są o stawienie się o godzinie 7:30.

W związku z ochroną danych osobowych (RODO) informacje dotyczące zakwalifikowania poszczególnych kandydatów do I etapu przekazywane będą telefonicznie lub e-mailowo .

Z uwagi na fakt, iż będzie to egzamin pisemny, proszę o zabranie ze sobą długopisu lub pióra.

Warunkiem udziału w testach jest okazanie przez kandydata dokumentu tożsamości.