• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Finał Konkursu „Inspektor Roku 2016” rozstrzygnięty

Opublikowano: piątek, 30, wrzesień 2016

W dniach 28-29 września w Polskiej Nowej Wsi k/Opola gościli inspektorzy transportu drogowego z szesnastu Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego. Nagrody dla najlepszych inspektorów w kategoriach motocykl, samochód oraz klasyfikacja drużynowa wręczyli Podsekretarz Stanu w ministerstwie infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło, p.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

 Konkurs miał na celu między innymi doskonalenie oraz sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności inspektorów transportu drogowego, utrwalanie wśród inspektorów przekonania, że tylko zdecydowane, skuteczne i zgodne z prawem działanie może przyczynić się do pozytywnej społecznej oceny Inspekcji Transportu Drogowego, oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Inspekcji a przede wszystkim wyłonienie najwszechstronniejszych inspektorów transportu drogowego w kraju.

 

Inspektorzy rywalizowali w konkurencjach:

- sprawdzenie wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów prawnych wykorzystywanych w codziennej pracy,

- umiejętność udzielenia pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków,

- umiejętność kierowania samochodem (jazda po torze przeszkód pojazdem typu „Bus" na czas, jazda z talerzem Stewarta i jazda na czas po płycie poślizgowej),

- umiejętność kierowania motocyklem służbowym wraz z dobiegnięciem do motocykla przez przeszkody oraz pokonanie toru przeszkód motocyklem w jak najdłuższym czasie.

Pierwsze miejsce drużynowo zajęli inspektorzy z WITD Bydgoszcz. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z  WITD Olsztyn. Trzecie miejsce przypadło inspektorom z WITD Rzeszów.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii samochód I miejsce zajął Piotr Sękowski reprezentujący WITD Olsztyn

Na zakończenie zawodów podczas podsumowania rywalizacji  Główny Inspektor Transportu Drogowego  Pan Alvin Gajadhur podkreślił, że wszyscy uczestnicy konkursu są zwycięzcami, gdyż inspektorzy są wybitnymi specjalistami w zakresie transportu drogowego. Przedstawił realizowane przez Inspekcję zadania oraz podziękował inspektorom za ich codzienną, wymagającą pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w przewozach drogowych.

Inspektorom rywalizacji oraz osiągnięć w konkursie Inspektor Roku 2016 pogratulowała minister Justyna Skrzydło. Zapewniła zebranych że resort kierowany przez ministra Andrzeja Adamczyka wysoko ocenia pracę inspektorów, gratulując tym samym gotowości do samodoskonalenia i ciągłego podnoszenia swoich umiejętności.

Celem organizowanego konkursu jest systematyczne podnoszenie wiedzy oraz zawodowych umiejętności wśród Inspektorów. Posiadane kwalifikacje są wykorzystywane w ich codziennej pracy podczas kontroli drogowych oddziałując tym samym na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Źródło: www.gitd.gov.pl

 

 
Odsłony: 1532