• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Nieodpowiedzialny kierowca „na podwójnym gazie”

Opublikowano: środa, 23, styczeń 2019

1,2 promila alkoholu w organizmie miał zagraniczny kierowca ciężarówki, skontrolowany przez warmińsko-mazurską Inspekcję Transportu Drogowego. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

W czwartek 17 stycznia 2019 r. na drodze ekspresowej nr S7, inspektor wojewódzkiej inspekcji transportu drogowego w Olsztynie podczas wykonywania rutynowych czynności kontrolnych, zatrzymał do kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy ciężarowej, którym zagraniczny przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Rosji. Podczas kontroli inspektor powziął przypuszczenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie trzeźwości, przeprowadzone odpowiednim urządzeniem, wykazało że podejrzenie inspektora może być uzasadnione. W związku z powyższym inspektor ITD za pomocą alkomatu dokonał szczegółowej dwukrotnej weryfikacji stanu trzeźwości szofera. Badania wykazały odpowiednio 0,421 mg/l i 0,456 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. 

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, którzy ponownie sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Mężczyzna miał 0,61 mg/l (1,28 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwy kierujący został przekazany policjantom do dalszych czynności procesowych. Kierowca odpowie za swój czyn przed sądem.

 

Odsłony: 711