• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Nieodpowiedzialny kierowca „na podwójnym gazie”

Opublikowano: środa, 23, styczeń 2019

1,2 promila alkoholu w organizmie miał zagraniczny kierowca ciężarówki, skontrolowany przez warmińsko-mazurską Inspekcję Transportu Drogowego. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

W czwartek 17 stycznia 2019 r. na drodze ekspresowej nr S7, inspektor wojewódzkiej inspekcji transportu drogowego w Olsztynie podczas wykonywania rutynowych czynności kontrolnych, zatrzymał do kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy ciężarowej, którym zagraniczny przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Rosji. Podczas kontroli inspektor powziął przypuszczenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie trzeźwości, przeprowadzone odpowiednim urządzeniem, wykazało że podejrzenie inspektora może być uzasadnione. W związku z powyższym inspektor ITD za pomocą alkomatu dokonał szczegółowej dwukrotnej weryfikacji stanu trzeźwości szofera. Badania wykazały odpowiednio 0,421 mg/l i 0,456 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Czytaj więcej...

Pojazd z emulatorem AdBlue

Opublikowano: wtorek, 15, styczeń 2019

W dniu 14.01.2019 roku zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego prowadząc czynności kontrolne na drogach Warmii i Mazur zatrzymał do kontroli pojazd należący do polskiego przewoźnika. Podczas kontroli stanu technicznego pojazdu inspektorzy stwierdzili nieprawidłowe wskazania urządzeń związanych z układem oczyszczania spalin. Wnikliwa kontrola poszczególnych podzespołów pojazdu wykazała, że w pojeździe zainstalowano niedozwolone urządzenie AdBlue. W związku z powyższym nakazano demontaż urządzenia a kierowcę ukarano mandatem karnym. Mając na uwadze, że pojazd naruszał min. wymagania w zakresie ochrony środowiska zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek. 

Komunikat

Opublikowano: wtorek, 08, styczeń 2019

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie informuje, że w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uruchamia stałe punkty kontroli autokarów w Olsztynie.

Inspektorzy będą pełnić dyżur na stałym punkcie kontroli autokarów:

 - przy ul. Leonharda w Olsztynie w okresie 21.01 – 01.02. 2019 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 13.30, w pozostałe dni po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub e-mail,

 - przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w każdy poniedziałek, środę  i piątek w godzinach od 06:30 do 09:00, 

 - w Ełku i Iławie kontrole będą realizowane po wcześniejszym – minimum 2 dniowym – uzgodnieniu telefonicznym. 

Czytaj więcej...