• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Nietrzeźwy kierujący

Opublikowano: czwartek, 15, listopad 2018

W środę 14 listopada 2018 r. na drodze krajowej nr 16, inspektor wojewódzkiej inspekcji transportu drogowego w Olsztynie podczas wspólnej służby z funkcjonariuszem z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, zatrzymał do kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy. Podczas kontroli inspektor powziął przypuszczenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie trzeźwości, przeprowadzone odpowiednim urządzeniem, wykazało że podejrzenie inspektora może być uzasadnione. W związku z powyższym obecny na miejscu funkcjonariusz policji, za pomocą alkomatu dokonał szczegółowej dwukrotnej weryfikacji stanu trzeźwości szofera. Badania wykazały odpowiednio 0,16 mg/l i 0,14 mg/l, alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwy kierujący został przekazany policjantom do dalszych czynności procesowych, a pojazd na koszt jego właściciela, trafił na parking strzeżony. Kierowca odpowie za swój czyn przed sądem.

Awanse w WITD Olsztyn

Opublikowano: piątek, 09, listopad 2018

 

W dniu 8 listopada Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Arkadiusz Brzozowski oraz zastępca Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Ryszard Płoski wręczyli 6 pracownikom administracji i 19 inspektorom Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie awanse na wyższy stopień służbowy. Awansowani inspektorzy otrzymali nagrody okolicznościowe, a także gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych. W trakcie uroczystości Wojewódzki Inspektor przedstawił informacje dotyczące rozwoju i przyszłości Inspekcji Transportu Drogowego. 

Czytaj więcej...

Tragiczny wypadek pod Miłogórzem

Opublikowano: środa, 31, październik 2018

We wtorek 30 października br. około godziny 11:00 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 51 (trasa Dobre Miasto - Lidzbark Warmiński). Samochód osobowy VW Lupo, na wysokości parkingu leśnego „Miłogórze”, zderzył się z pojazdem osobowym, w wyniku czego doszło do kolejnego  zderzenia innych dwóch pojazdów osobowych. Cała sytuacja rozegrała się w obecności kontrolujących Inspektorów Transportu Drogowego z Olsztyna, którzy wykonywali rutynowe kontrole w ramach „Akcji znicz”. Będący na miejscu inspektorzy powiadomili służby ratunkowe oraz przebywających na parkingu w tym czasie funkcjonariuszy Policji.

W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby, w tym kierujący volkswagenem. Pasażerka z mercedesa doznała uraz ręki, a obrażenia kierującej mitsubishi były tak poważne, że po kobietę przyleciał helikopter LPR.

Czytaj więcej...