• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Kontrole autobusów w okresie ferii zimowych.

Opublikowano: czwartek, 14, styczeń 2016

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie przypomina, że w okresie ferii zimowych tj. od 18 stycznia do 28 lutego 2016 r., będzie można zgłaszać wnioski o dokonanie kontroli autobusów przewożących zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

Ponadto na terenie miasta Olsztyna, w dni powszednie w godzinach 6:30 – 13:00, funkcjonować będzie stały punkt kontroli autobusów, położony przy ul. Leonharda przy stadionie Stomilu.

Na terenie miasta Elbląga, w dni powszednie w godzinach 6:30-9:30, uruchomiony zostanie stały punkt kontroli autobusów przy ul. Grunwaldzkiej.

W związku z dużym zainteresowaniem wspomnianymi kontrolami, zgłoszeń kontroli, które nie mogą zostać dokonane w ww. miejscach, należy dokonywać na podane odpowiednie adresy poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z co najmniej 3-dniowym oraz podaniem telefonicznego numeru kontaktowego. 

Wigilia 2015

Opublikowano: wtorek, 22, grudzień 2015

W dniu 17 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie odbyło się spotkanie wigilijne pracowników WITD z Olsztyna, Elbląga, Ełku i Iławy, z udziałem księdza dr Zbigniewa Czernika oraz Doradcy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Pawła Żukowskiego.

Natomiast w dniu 16.12.2015 r. również o godz. 11.00 w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej nasi inspektorzy uczestniczyli w corocznym spotkaniu wigilijnym służb mundurowych naszego województwa.

Czytaj więcej...

Szkolenie "Dokumenty celne w transporcie międzynarodowym"

Opublikowano: wtorek, 08, grudzień 2015

W dniu 20.11.2015 roku w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie pracownicy Izby Celnej w Olsztynie przeprowadzili szkolenie dla inspektorów zatrudnionych w WITD Olsztyn oraz w WITD Białystok. W szkoleniu uczestniczyli inspektorzy z Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego Republiki Litwy. Tematem szkolenia były  dokumenty celne wykorzystywane w międzynarodowym przewozie  drogowym rzeczy. W trakcie spotkania szczegółowo omówiono zagadnienia związane z procedurą wywozu i tranzytu towarów wspólnotowych, stosowaniem zamknięć celnych w procedurze wywozu i tranzytu towarów wspólnotowych, oraz omówiono zagadnienia związane z CMR w kontekście procedur celnych.  Spotkanie przedstawicieli trzech służb kontrolnych było doskonałą płaszczyzną wymiany wzajemnych doświadczeń i wiedzy z zakresu kontroli dokumentów wymaganych wobec przedsiębiorców wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe rzeczy na obszarze Unii Europejskiej , a także poza granicami Unii.


Czytaj więcej...