• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Porozumienie z Lasami Państwowymi

Opublikowano: środa, 07, marzec 2018

Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Pan Arkadiusz Brzozowski, oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Pan Mariusz Orzechowski podpisali w dniu 05.03.2018 roku porozumienie w zakresie wzajemnej współpracy mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach publicznych oraz zwalczania przestępstw i wykroczeń drogowych dokonywanych w zakresie transportu drogowego.

Na podstawie porozumienia inspektorzy transportu drogowego i leśnicy rozpoczną współpracę, której głównym celem jest prowadzenie wspólnych akcji kontrolnych, a także wymiana informacji odnośnie kontrolowanych pojazdów drogowych w zakresie legalności przewożonego drewna.

 

Czytaj więcej...

Uroczyste pożegnanie Inspektorów

Opublikowano: wtorek, 06, marzec 2018

W dniu 28.02.2018 roku w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie w obecności pracowników Urzędu odbyło się uroczyste pożegnanie Pana Mariusza Romanika głównego specjalisty transportu drogowego oraz Pana Krzysztofa Maruszewskiego młodszego specjalisty transportu drogowego. W czasie krótkiej uroczystości Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Pan Arkadiusz Brzozowski podziękował inspektorom za ponad 10 lat pracy na rzecz rozwoju Inspekcji Transportu Drogowego oraz poprawy funkcjonowania rynku transportowego w Polsce. Życzymy Wam samych sukcesów zawodowych w nowo podjętych wyzwaniach.

 

Czytaj więcej...

Pojazd z tachografem przygotowanym do manipulacji

Opublikowano: poniedziałek, 19, luty 2018

W czwartek 15.02.2018 r. w Olsztynie przy ul. Leonharda, inspektor transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie, dokonał kontroli ciągnika siodłowego z naczepą, którymi tureckie przedsiębiorstwo wykonywało międzynarodowy transport drogowy opon z Olsztyna do Turcji. W toku analizy danych pobranych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego stwierdzono, że w kontrolowanym pojeździe wyprodukowanym w 2013 roku zainstalowano tachograf wyprodukowany w roku 2011. W trakcie szczegółowej kontroli tachografu, stwierdzono że współpracował on z nadajnikiem starego typu co w przypadku nowych pojazdów jest niedopuszczalne. W kontrolowanym pojeździe powinien zostać zainstalowany tachograf z zainstalowanym drugim niezależnym sygnałem ruchu współpracujący z czujnikiem ruchu nowego typu, odpornym na działanie pola magnetycznego. Ponadto w tachografie nie został wyłączony drugi niezależny sygnał prędkości IMS, uruchamiany przez producenta, który wymagany jest w przypadku nowego typu tachografów. W związku z powyższym stwierdzono wykonywanie przewozu drogowego pojazdem wyposażonym w urządzenie rejestrujące lub cyfrowe urządzenie rejestrujące bez wymaganego sprawdzenia okresowego, badania kontrolnego lub kalibracji. W konsekwencji inspektor  wydał nakaz instalacji odpowiedniego typu tachografu, wszczynając wobec przedsiębiorcy procedurę zmierzającą do nałożenia kary pieniężnej.