• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Inspektorzy w przedszkolu

Opublikowano: środa, 17, październik 2018

W dniu 17.10.2018 roku inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn odwiedzili przedszkolaków uczęszczających do przedszkola publicznego nr 20 w Olsztynie. Podczas spotkania opowiedziano dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zabawy na podwórku, jazdy samochodem.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały przygód krokodyla TIRKA i jego przyjaciół Zebry, Misia i Wiewiórek. Po wysłuchaniu opowiadań krokodyla TIRKA  inspektorzy zaprezentowali dzieciom pojazd służbowy inspekcji, wyposażenie inspektorów wykorzystywane na co dzień w czynnościach kontrolnych. Na koniec spotkania wykorzystując słoneczną pogodę zorganizowano zawody na najcięższą grupę przedszkolną i na najdłuższego węża przedszkolnego. W tym celu inspektorzy użyli przenośnych wag samochodowych i przymiarów długościowych. Wszystkie dzieci za udział w zabawie otrzymały od Tirka drobne upominki: odblaski i odblaskowe smycze.

Czytaj więcej...

Wypadek na S51

Opublikowano: wtorek, 16, październik 2018

W dniu 16.10.2018 roku na drodze S51 na odcinku Olsztyn-Olsztynek doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. Jeden z kierowców zginął na miejscu. Droga w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki Scania wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu ciężarowego wraz z naczepą. W ustalaniu okoliczności zdarzenia obok funkcjonariuszy policji oraz prokuratora udział brali również inspektorzy z WITD Olsztyn, którzy pobrali dane z tachografów cyfrowych i tarcze wykresówek z pojazdów ciężarowych wraz z kartami kierowców. Po przeanalizowaniu całości materiału opis min. prędkości pojazdów na moment zdarzenia zostanie przekazany wraz z danymi i wykresówkami do prokuratury.

Czytaj więcej...

Medale za „Długoletnią Służbę"

Opublikowano: wtorek, 16, październik 2018

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wyróżnił 15 pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie, Medalami za Długoletnią Służbę. Uroczystość dekoracji, przeprowadzonej przez Wicewojewodę Warmińsko – Mazurskiego Pana Sławomira Sadowskiego, miała miejsce 15 października 2018 r. i odbyła się w siedzibie Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Okazjami do przyznania odznaczeń były zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości związane z setną rocznicą przywrócenia bytu Państwa Polskiego, XVI-lecie powołania do życia Inspekcji Transportu Drogowego oraz Święto Służby Cywilnej.

 

Czytaj więcej...