• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Dwa nowe auta od Wojewody Warmińsko–Mazurskiego

Opublikowano: piątek, 22, wrzesień 2017

W dniu 20.09.2017 roku Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie otrzymał od Wojewody Warmińsko – Mazurskiego dwa nowe auta, które posłużą między innymi do przeprowadzania kontroli na drogach. Uroczystego przekazania pojazdów kierownictwu WITD dokonał wicewojewoda Pan Sławomir Sadowski.

Mam nadzieję, że dzięki nim jeszcze lepiej będą mogli Państwo zadbać o bezpieczeństwo na naszych drogach walcząc z wieloma nieprawidłowościami, które pojawiają się podczas przewozu towarów czy osób – powiedział wicewojewoda.

Zakup nowych samochodów sfinansowany został z budżetu wojewody. Będą one wykorzystywane do stałych zadań inspekcji transportu drogowego, między innymi do kontroli przedsiębiorstw, realizacji skarg i wniosków o kontrolę skierowanych wobec podmiotów gospodarczych wykonujących przewozy drogowe z naruszeniem przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym. W przyszłości jedno z nich posłuży również do przewozu mobilnej stacji kontroli stanu technicznego pojazdów.

 

Czytaj więcej...

Manipulacje w instalacji tachografu

Opublikowano: poniedziałek, 04, wrzesień 2017

W dniu 30.08.2017 r. w Olsztynie przy ul. Leonharda, inspektor transportu drogowego dokonał zatrzymania do kontroli pojazdu marki DAF z naczepą. Pojazdem tym przedsiębiorca zagraniczny  wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy. W toku analizy danych pobranych z karty kierowcy, wydruków i tachografu cyfrowego stwierdzono, przeróbkę instalacji umożliwiającą ręczne zmiany aktywności kierowcy. Dodatkowo w toku oględzin tachografu podejrzenie inspektorów wzbudził nadajnik zamontowany na skrzyni biegów. Jak się okazało w toku dalszych czynności kierowca mając przerobiony nadajnik dodatkowo używał magnesu tak aby ukryć fakt prowadzenia pojazdu. Mając powyższe na uwadze wobec przedsiębiorstwa wszczęto postępowanie administracyjne.

 

Manipulacje w instalacji tachografu

Opublikowano: wtorek, 29, sierpień 2017

W dniu 25.08.2017 r. w Olsztynie inspektor transportu drogowego dokonał zatrzymania do kontroli pojazd ciężarowy. Pojazdem tym przedsiębiorstwo z Turcji wykonywało międzynarodowy transport drogowy rzeczy. W toku analizy danych pobranych z karty kierowcy, wydruków i tachografu cyfrowego stwierdzono manipulacje w instalacji tachografu. W trakcie oględzin pojazdu, wykryto dodatkowy nadajnik umieszczony razem z urządzeniem sterującym w środkowej części zabudowy sufitu kabiny kierowcy. Tam też dokonano wpięcia wyłącznika tachografu w szynę CAN. W skrzyni biegów zainstalowany był inny nadajnik połączony z urządzeniem służącym da manipulacji tachografu. Ponadto w tachografie został wyłączony drugi niezależny sygnał prędkości IMS uruchamiany przez producenta. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami wobec przewoźnika zagranicznego wszczęto postępowanie administracyjne.