• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Doskonalenie technik jazdy i kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w WITD Olsztyn

Opublikowano: środa, 10, październik 2018

W dniach 27.09.-02.10.2018 roku pracownicy administracyjni oraz inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie wzięli udział w szkoleniu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i przewożących wartości pieniężne. Celem kursu było podniesie umiejętności pracowników w kierowaniu pojazdami samochodowymi w szczególności inspektorów transportu drogowego , którzy na co dzień kierują pojazdami uprzywilejowanymi. W ramach szkolenia pracowników WITD zapoznano z zagadnieniami teoretycznymi szkolenia, by później przeprowadzić zajęcia praktyczne. W trakcie tych zajęć doskonalono umiejętności min. w zakresie omijania przeszkody na drodze , omijania przeszkody w poślizgu, wychodzenie pojazdem z poślizgu. Szkolenie zakończono egzaminem i wydaniem zaświadczeń o odbytym kursie.

Czytaj więcej...

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Inspektor Roku 2018” rozstrzygnięty

Opublikowano: środa, 10, październik 2018

25 i 26 września na autodromie Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy po raz kolejny gościli inspektorzy transportu drogowego z szesnastu Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego. Wojewódzki Inspektorat Transportu drogowego w Olsztynie reprezentowali Pan Tomasz Motyliński młodszy specjalista transportu drogowego w kategorii motocykl i Pan Marcin Basiewicz starszy kontroler transportu drogowego w kategorii pojazd samochodowy.  

Czytaj więcej...

Tragiczny wypadek w powiecie ostródzkim

Opublikowano: poniedziałek, 24, wrzesień 2018

W dniu 24.09.2018 roku na drodze krajowej nr 16 pow. ostródzki doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pojazdu przewożącego dzieci do gimnazjum w Samborowie i pojazdu ciężarowego do przewozu drewna. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca autobusu oraz opiekun dzieci. Kierowca pojazdu ciężarowego w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Wśród 9 przewożonych dzieci trójka została zabrana do szpitala. W ustalaniu okoliczności zdarzenia obok funkcjonariuszy policji oraz prokuratora udział brali inspektorzy z WITD Olsztyn, którzy na okoliczność zdarzenia odebrali od prokuratora zapis analogowy na wykresówce z autobusu przewożącego dzieci oraz tachograf cyfrowy z pojazdu ciężarowego wraz z kartą kierowcy. Po przeanalizowaniu całości materiału opis min. prędkości pojazdów na moment zdarzenia zostanie przekazany wraz z tachografem i wykresówkami do prokuratora.

Czytaj więcej...