• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Zjazd przedstawicieli przewoźników w Rynie

Opublikowano: środa, 25, kwiecień 2018

W dniu 21.04.2018 roku w Rynie na zaproszenie przewodniczącego Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych Pana Aleksandra Reischa Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Pan Arkadiusz Brzozowski wziął udział w zjeździe delegatów podczas którego omawiane były min. problemy w realizowaniu międzynarodowego transportu drogowego przez krajowych przewoźników drogowych. W spotkaniu obok delegatów uczestniczył Pan Jan Buczek Prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych oraz Pan Władysława Żero Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przewoźników Podlasia. Podczas spotkania uhonorowano W-M WITD Pana Arkadiusza Brzozowskiego i trzech inspektorów transportu drogowego odznaką „Zasłużony dla Transportu ZMPD”. Spotkanie, w którym brali udział inspektorzy było doskonałą platformą do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat udziału służb kontrolnych w procesie budowania krajowego wysoko wyspecjalizowanego transportu międzynarodowego. 

Czytaj więcej...

KONTROLA AUTOKARU

Opublikowano: wtorek, 24, kwiecień 2018

 

Przypominamy, że na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić autokar , którym dzieci będą miały poruszać się na wycieczkę.  Może to zrobić każdy rodzic. Wystarczy znać numer rejestracyjny autobusu.

Dzięki bezpłatnej usłudze MSW Bezpieczny Autobus sprawdzimy m.in. czy autobus:

• ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

• posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,

• dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu, 

• komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie, jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony

Manipulacja i nierejestrowanie czasu pracy

Opublikowano: wtorek, 24, kwiecień 2018

W dniu 23.04.2018 r. w Olsztynie inspektor Warmińsko – Mazurskiej Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, przeprowadził kontrolę zespołu pojazdów, którym przedsiębiorstwo z siedzibą w Turcji, wykonywało międzynarodowy przewóz opon z Olsztyna do Turcji. W toku analizy danych pobranych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego stwierdzono, że w kontrolowanym pojeździe wyprodukowanym w 2011 roku, z datą pierwszej rejestracji 03.01.2011 roku, zainstalowano tachograf wyprodukowany w 2010 roku, a ostatnie badanie okresowe, tachograf przechodził w dn. 21.03.2018 r.

Czytaj więcej...