• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Jeden pojazd – dwie manipulacje.

Opublikowano: piątek, 18, sierpień 2017

W dniu 17.08.2017 r. na drodze krajowej nr 16 w okolicach Ełku, inspektor transportu drogowego z WITD w Olsztynie, przeprowadził kontrolę zespołu pojazdów, którym przedsiębiorstwo mające swą siedzibę na terenie Republiki Bułgarii, wykonywało międzynarodowy przewóz drogowy z Rosji do Polski.

Podczas analizy przedłożonej dokumentacji, a następnie oględzin pojazdu silnikowego stwierdzono, iż do tachografu podłączony był dodatkowy czujnik ruchu, umieszczony za deską rozdzielczą. Wspomniana ingerencja umożliwiała manipulację polegającą na nie rejestrowaniu prawidłowych danych dotyczących prędkości, przejechanych kilometrów i rodzaju pracy. Tachograf nie pobierał danych z właściwego czujnika zamontowanego na skrzyni biegów pojazdu lecz z dodatkowego, nielegalnie zamontowanego, czujnika i jedynie symulował zapisaną jazdę. Kierowca za pomocą przełącznika mógł wyłączyć czujnik i przestawić tachograf na rejestrację odpoczynku, w momencie gdy pojazd faktycznie się poruszał.

Czytaj więcej...

Trzy pojazdy z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej.

Opublikowano: piątek, 07, lipiec 2017

W dniu 06.07.2017 r. inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie, prowadzących działania kontrolne na drodze krajowej S7 przykuł uwagę nietypowy 7 osiowy zespół pojazdów. Po wstępnych oględzinach zespołu pojazdów kontrolujący stwierdził, że wykonywany transport drogowy dwóch kontenerów 20 stopowych załadowanych w porcie w Gdańsku jest realizowany 3 pojazdami. Pierwszym pojazdem był ciągnik samochodowy marki Scania, następnie do niego podłączono pierwszą naczepę, do której z kolei to podłączona była druga naczepa. Druga naczepa z pierwszą była połączona sztywnym zaczepem wchodzącym w ramę pierwszej i zabezpieczona sworzniem.

Czytaj więcej...

Kontrole autobusów

Opublikowano: poniedziałek, 26, czerwiec 2017

  Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie uprzejmie informuje w związku ze zbliżającymi się wakacjami uruchamia w Olsztynie i Elblągu punkty kontroli autokarów wyjeżdżających na wycieczki, kolonie, obozy. Inspektorzy będą pełnić dyżur na stałym punkcie kontroli autobusów :

 - przy ul. Leonharda w Olsztynie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 13.30,

 - przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w każdy poniedziałek i piątek w godzinach od 06:30 do 09:00

 - w Ełku i Iławie kontrole będą realizowane po wcześniejszym – minimum 2 dniowym – uzgodnieniu telefonicznym

Czytaj więcej...