• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Awanse w WITD Olsztyn

Opublikowano: piątek, 09, listopad 2018

 

W dniu 8 listopada Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Arkadiusz Brzozowski oraz zastępca Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Ryszard Płoski wręczyli 6 pracownikom administracji i 19 inspektorom Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie awanse na wyższy stopień służbowy. Awansowani inspektorzy otrzymali nagrody okolicznościowe, a także gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych. W trakcie uroczystości Wojewódzki Inspektor przedstawił informacje dotyczące rozwoju i przyszłości Inspekcji Transportu Drogowego. 

Czytaj więcej...

Tragiczny wypadek pod Miłogórzem

Opublikowano: środa, 31, październik 2018

We wtorek 30 października br. około godziny 11:00 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 51 (trasa Dobre Miasto - Lidzbark Warmiński). Samochód osobowy VW Lupo, na wysokości parkingu leśnego „Miłogórze”, zderzył się z pojazdem osobowym, w wyniku czego doszło do kolejnego  zderzenia innych dwóch pojazdów osobowych. Cała sytuacja rozegrała się w obecności kontrolujących Inspektorów Transportu Drogowego z Olsztyna, którzy wykonywali rutynowe kontrole w ramach „Akcji znicz”. Będący na miejscu inspektorzy powiadomili służby ratunkowe oraz przebywających na parkingu w tym czasie funkcjonariuszy Policji.

W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby, w tym kierujący volkswagenem. Pasażerka z mercedesa doznała uraz ręki, a obrażenia kierującej mitsubishi były tak poważne, że po kobietę przyleciał helikopter LPR.

Czytaj więcej...

Inspektorzy w przedszkolu

Opublikowano: środa, 17, październik 2018

W dniu 17.10.2018 roku inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn odwiedzili przedszkolaków uczęszczających do przedszkola publicznego nr 20 w Olsztynie. Podczas spotkania opowiedziano dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zabawy na podwórku, jazdy samochodem.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały przygód krokodyla TIRKA i jego przyjaciół Zebry, Misia i Wiewiórek. Po wysłuchaniu opowiadań krokodyla TIRKA  inspektorzy zaprezentowali dzieciom pojazd służbowy inspekcji, wyposażenie inspektorów wykorzystywane na co dzień w czynnościach kontrolnych. Na koniec spotkania wykorzystując słoneczną pogodę zorganizowano zawody na najcięższą grupę przedszkolną i na najdłuższego węża przedszkolnego. W tym celu inspektorzy użyli przenośnych wag samochodowych i przymiarów długościowych. Wszystkie dzieci za udział w zabawie otrzymały od Tirka drobne upominki: odblaski i odblaskowe smycze.

Czytaj więcej...