• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Prelekcja „Ciekawe zawody” w przedszkolu nr 20 w Olsztynie

Opublikowano: piątek, 01, kwiecień 2016

W dniu 31.03.2016 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Olsztynie. W trakcie spotkania, które odbyło się pod patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, inspektorzy przy udziale dzieci przeprowadzili dwie prelekcje „Ciekawe zawody – inspektor transportu drogowego”, oraz „Bezpieczna droga do szkoły - przedszkola”. W pierwszej części spotkania pracownicy WITD Olsztyn opowiedzieli o zawodzie inspektora transportu drogowego, jego codziennych zadaniach i obowiązkach. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia inspektora min. kajdanki, czapki służbowe, latarki do zatrzymywania pojazdów, lornetki. W drugiej części spotkania inspektorzy opowiedzieli o przygodach krokodylka Tirka i przekazali od głównego bohatera spotkania najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na koniec inspektorzy zaprosili wszystkich przedszkolaków do obejrzenia pojazdu służbowego Inspekcji. W trakcie spotkania na świeżym powietrzu przeprowadzono zawody sportowe na „Najcięższa grupę przedszkolną„ – wynik zwycięzców 150 kg, oraz na „Najszybszą grupę przedszkolną” – wynik zwycięzców 24 km/h. Zawody sportowe połączone były z prezentacją wyposażenia pojazdów służbowych Inspekcji. Na koniec wizyty wszystkim przedszkolakom biorącym udział w spotkaniu inspektorzy przekazali drobne upominki w postaci elementów odblaskowych.

Czytaj więcej...

Szkolenie w KMP Elbląg

Opublikowano: czwartek, 31, marzec 2016

W dniu 30.03.2016 inspektorzy Oddziału Terenowego WITD Olsztyn w Elblągu przeprowadzili szkolenie w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu Uczestnikami szkolenia byli funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Zakres szkolenia obejmował min. tematy związane z kontrolą zezwoleń CEMT EKMT, wyłączenia ze stosowania zezwoleń, dokumenty wymagane przy przewozie realizowanym zgodnie z EKMT, warunki wykonywania przewozów, ograniczenia, utrata i cofnięcie zezwolenia. Ponadto omówiono inne zagadnienia z dziedziny transportu drogowego oraz udzielono odpowiedzi na liczne pytania funkcjonariuszy KPM Elbląg. W przyszłości planowane są kolejne szkolenia oraz współpraca przy podejmowaniu kontroli transportu drogowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akcja "Trzeźwy poranek”

Opublikowano: wtorek, 29, marzec 2016

W dniu 29 marca 2016r. w godzinach porannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie przeprowadzili akcję kontrolną pod nazwą "Trzeźwy poranek”. Działania prowadzone były na drogach dojazdowych do głównych miast województwa warmińsko–mazurskiego. W trakcie prowadzonych kontroli przeprowadzono 381 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W dwóch przypadkach inspektorzy stwierdzili u kierowców zawartość alkoholu  na poziomie 0,22 mg/l i 0,66 mg/l w wydychanym powietrzu. Kierujących przekazano funkcjonariuszom Policji celem dalszego postępowania.

Czytaj więcej...