• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Zasłabnięcie na ul. Leonharda w Olsztynie

Opublikowano: poniedziałek, 27, czerwiec 2016

W dniu 24.06.2016 r. patrol ITD zauważył przy ul. Leonharda w Olsztynie osobę, która zasłabła podczas panujących upałów. Nie tracąc chwili, inspektorzy podjęli działanie wzywając na miejsce kwalifikowaną pomoc medyczną. Na miejscu po kilku minutach pojawił się ratownik medyczny poruszający się na motocyklu. Z pomocą inspektorów dokonał pierwszych czynności badania stanu zdrowia i wezwał specjalistyczny zespół ratowników. Na miejscu pojawił się samochód pogotowia ratunkowego, który przejął pod swoją opiekę osobę wymagającą diagnostyki specjalistycznej w zakresie jej stanu zdrowia. Pacjent został pojazdem pogotowia przetransportowany na odział SOR.

Ciągnikiem rolniczym po S7

Opublikowano: czwartek, 23, czerwiec 2016

W dniu 22.06.2016 r. zespół kontrolny Inspekcji Transportu Drogowego z oddziału terenowego w Elblągu pełniąc służbę na drodze krajowej nr S7 MOP Sople, zaobserwował ciągnik rolniczy z przyczepą poruszający się droga ekspresową. Zakaz poruszania się takiego typu pojazdów autostradami i drogami ekspresowymi, spowodował, że został on zatrzymany. W wyniku przeprowadzonej dalszej kontroli stwierdzono liczne usterki techniczne uniemożliwiające dalsze poruszanie się pojazdu, nawet po drogach dopuszczających ruch ciągników rolniczych. Zatrzymany został dowód rejestracyjny oraz wydano zakaz dalszej jazdy. Kierowca został ukarany mandatami karnymi w łącznej wysokości 750 zł. Należy podkreślić, iż poruszanie się ciągnikiem rolniczym po drodze ekspresowej stwarza duże zagrożenie dla innych uczestników ruch jadących ze znacznie większą prędkością.

Czytaj więcej...

Przewóz bez zezwolenia

Opublikowano: środa, 22, czerwiec 2016

W dniu 21.06.2016 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu transportu Drogowego w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd członowy, którym przewoźnik zagraniczny wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. W toku analizy okazanych dokumentów stwierdzono, że kierowca na moment przejazdu posiadał w pojeździe zezwolenie które uprawniało go wykonania przewozu do/z krajów trzecich. Z okazanego dokumentu CMR wynikało, że kierowca na moment kontroli drogowej winien posiadać zezwolenie dwustronne. W trakcie rozmowy z kierowcą ustalono, że przekazane do kontroli zezwolenie miało być wykorzystane na przejazd z ładunkiem z Polski do Białorusi. Na żądanie inspektora okazania właściwego zezwolenia na dzień kontroli kierowca oświadczył, że nie posiada żadnych innych dokumentów. Z ustaleń kontroli wywnioskowano, że przewoźnik chciał wykonać dwa różne przewozy drogowe wykorzystując do tego tylko jedno zezwolenie. Mając powyższe na uwadze stwierdzono wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy bez wymaganego zezwolenia. Pojazd do czasu uiszczenia kaucji za stwierdzone nieprawidłowości został skierowany na parking strzeżony. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.