• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Akcja "Trzeźwość" w Ełku

Opublikowano: poniedziałek, 30, maj 2016

W dniu 27.05.2016r. w godzinach porannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie Oddział Terenowy w Ełku  prowadzili działania kontrolne pod nazwą "Trzeźwość". W sumie w ciągu dwóch godzin działań zespół kontrolny przebadał 49 kierowców. Niestety jak się okazało nie wszyscy kierowcy byli trzeźwi. O godz. 07:10 u kierującego pojazdem marki FIAT IVECO  kontrola urządzeniem AlcoBlow wykazała zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca nie poddał się dodatkowemu badaniu. W związku z powyższym inspektorzy wezwali na miejsce kontroli patrol policji. Po przybyciu funkcjonariuszy kierowca został przekazany do dalszych czynności (przewieziony do szpitala  w celu przeprowadzenia  badania na zawartości alkoholu we krwi).

W trakcie dalszej obserwacji drogi o godz. 08:00 uwagę zespołu kontrolnego przykuł pojazd marki Mercedes Benz poruszający się drogą krajową z  podejrzeniem niewłaściwie zamocowanego ładunku.  Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli inspektorzy poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kontrola wykazała 0,39 mg/dm3 zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym inspektorzy wezwali na punkt kontroli patrol policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Promocja, festyn z udziałem ITD

Opublikowano: poniedziałek, 23, maj 2016

W dniu 21.05.2016 roku na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyła się promocja funkcjonariuszy Policji na I stopień oficerski oraz Wielki Piknik Rodzinny. Na gości czekały pojazdy i sprzęt formacji mundurowych, w tym sprzęt policyjnych antyterrorystów, mobilny rentgen Izby Celnej w Olsztynie, pojazdy i sprzęt Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Udział Inspektoratu Transportu Drogowego z Olsztyna w tej zaszczytnej imprezie odbywał się pod patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego. W trakcie imprezy inspektorzy informowali odwiedzających stanowisko ITD o pracy inspektorskiej zadaniach ITD uprawnieniach i obowiązkach inspektorów transportu drogowego. Dla najmłodszych odwiedzających przygotowano drobne upominki.

Czytaj więcej...

2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Opublikowano: poniedziałek, 23, maj 2016

W dniu 21.05.2016 roku zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zatrzymał do kontroli zespół pojazdów którym  kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Czech do Polski. W trakcie prowadzenia rutynowych czynności kontrolnych inspektorzy wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Mając podejrzenie wobec kierowcy kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, inspektorzy podjęli  decyzję o poddaniu kierującego pojazdem badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało, że kierowca ma 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym inspektorzy wezwali na punkt kontrolny patrol policji celem przekazania kierowcy do dalszego postępowania.