• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Wyłącznik

Opublikowano: piątek, 15, styczeń 2016

W dniu 14 stycznia 2016 r. w Olsztynie, zatrzymany został do kontroli pojazd marki Renault wraz z naczepą marki Humbaur. Pojazdem wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy  m.in. saletra amonowa (UN 2067) w ilości 24050 kg (48 elastycznych DPPL x 500 kg).

 W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że przewożony ładunek nie został zabezpieczony przed zmianą położenia. W przedniej części naczepy cztery „big bagi” przemieściły się względem siebie doprowadzając do wybrzuszenia plandeki/firanki po prawej stronie pojazdu. Ponadto jedynie 12 z 48 „big bagów” zabezpieczono wykorzystując do tego celu pasy mocujące, które był uszkodzone. W wyniku dalszych czynności kontrolnych inspektor stwierdził w kontrolowanym pojeździe zainstalowany wyłącznik urządzenia rejestrującego czas pracy kierowcy. Zainstalowane urządzenie po ustawieniu odpowiedniej kombinacji przełączników w kabinie kierowcy i naciśnięciu przycisku na pilocie powodowało odłączenie tachografu. Kierowca wraz z pojazdem po zakończonej kontroli i przekazaniu protokołu został przekazany funkcjonariuszom Policji do dalszych czynności. Wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej zostanie wszczęte odpowiednie postępowanie.

Czytaj więcej...

Kontrole autobusów w okresie ferii zimowych.

Opublikowano: czwartek, 14, styczeń 2016

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie przypomina, że w okresie ferii zimowych tj. od 18 stycznia do 28 lutego 2016 r., będzie można zgłaszać wnioski o dokonanie kontroli autobusów przewożących zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

Ponadto na terenie miasta Olsztyna, w dni powszednie w godzinach 6:30 – 13:00, funkcjonować będzie stały punkt kontroli autobusów, położony przy ul. Leonharda przy stadionie Stomilu.

Na terenie miasta Elbląga, w dni powszednie w godzinach 6:30-9:30, uruchomiony zostanie stały punkt kontroli autobusów przy ul. Grunwaldzkiej.

W związku z dużym zainteresowaniem wspomnianymi kontrolami, zgłoszeń kontroli, które nie mogą zostać dokonane w ww. miejscach, należy dokonywać na podane odpowiednie adresy poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z co najmniej 3-dniowym oraz podaniem telefonicznego numeru kontaktowego. 

Wigilia 2015

Opublikowano: wtorek, 22, grudzień 2015

W dniu 17 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie odbyło się spotkanie wigilijne pracowników WITD z Olsztyna, Elbląga, Ełku i Iławy, z udziałem księdza dr Zbigniewa Czernika oraz Doradcy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Pawła Żukowskiego.

Natomiast w dniu 16.12.2015 r. również o godz. 11.00 w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej nasi inspektorzy uczestniczyli w corocznym spotkaniu wigilijnym służb mundurowych naszego województwa.

Czytaj więcej...