• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Spotkanie z przedstawicielami litewskiej inspekcji

Opublikowano: czwartek, 30, listopad 2017

W dniu 28 listopada 2017 r. Zastępca Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego Republiki Litewskiej, w którym wziął udział Zastępca Głównego Inspektora PITDRL Pan Genius Lukošius oraz p.o. Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Pan Tomasz Wyszkowski. Celem spotkania było omówienie wyników wspólnych kontroli podjętych w roku bieżącym oraz wyznaczenie zakresu współpracy na rok 2018.

Na podwójnym gazie

Opublikowano: czwartek, 30, listopad 2017

W dniu 25.11.2017r inspektor transportu drogowego wspólnie z funkcjonariuszem KMP w Olsztynie prowadzili działania kontrolne na terenie Olsztyna. W trakcie tych działań zatrzymano do kontroli samochód osobowy marki Fiat, ponieważ zachodziło podejrzenie, że kierowca tego pojazdu jest nietrzeźwy. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwszy wynik badania to 0,54 mg/l, drugi 0,58 mg/l. Pojazd odholowano na parking strzeżony, a kierowcę przewieziono do KMP w Olsztynie celem przeprowadzenia dalszych czynności. 

60,5 tony

Opublikowano: czwartek, 26, październik 2017

W dniu 17 października 2017 r. na punkcie kontrolnym położonym przy drodze wojewódzkiej nr 667 między Nową Wsią Ełcką a Drygałami, został poddany do kontroli przez Inspekcję Transportu Drogowego 5-osiowy pojazd członowy, składający się z 2-osiowego ciągnika samochodowego oraz 3-osiowej naczepy ciężarowej. W chwili zatrzymania przewoźnik drogowy, wykonywał przewóz drogowy kory świerkowej z miejscowości Olecko do Strykowa.

 W trakcie kontroli, pojazd członowy poddano pomiarom masy, nacisków na osie oraz wymiarów. W wyniku kontroli ustalono, iż nacisk poszczególnych osi wyniósł :

- na drugiej osi pojazdu silnikowego (tj. pojedyncza oś napędowa): 16,4 tony – przekroczenie o 6,4 tony,

- na potrójnej osi nienapędowej naczepy: 36,3 tony – przekroczenie – 12,3 tony,

- rzeczywista masa całkowita pojazdu – 60,5 tony – przekroczenie o 20, 5 tony.

 

Kierowca do kontroli nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego. Z uwagi na stwierdzone naruszenie będzie prowadzone postępowanie wyjaśniające wobec przewoźnika drogowego.

Czytaj więcej...