• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Bus z nadwagą

Opublikowano: czwartek, 07, luty 2019

W dniu 31.01.2019 patrol ITD z oddziału w Ełku zatrzymał w miejscowości Orzysz, na dk 16 pojazd bus o dmc 3,5 t, którym jedna z sieci marketów budowlanych wykonywała przewóz zakupionych towarów. Z uwagi na sposób prowadzenia pojazdu po drodze podjęto decyzję o skierowaniu pojazdu na najbliższy punkt kontrolny do ważenia pojazdów. Uzyskany wynik to 7 ton rzeczywistej masy całkowitej. Kierowca został ukarany mandatem karnym, a pojazd został doprowadzony do stanu normatywnego.

Czytaj więcej...

Kolizja drogowa na DK 16

Opublikowano: czwartek, 31, styczeń 2019

W dniu 30 stycznia 2019 r. na drodze krajowej nr 16 (trasa Olsztyn-Ostróda) około godziny 11:30 doszło do kolizji drogowej, na wysokości miejscowości Kudypy. Samochód osobowy marki Dacia Duster zderzył się z pojazdem ciężarowym marki DAF. Kierowca pojazdu osobowego nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem wymuszając pierwszeństwo przejazdu na pojeździe ciężarowym. W wyniku zaistniałego zdarzenia żadna z osób nie została poszkodowana.

Czytaj więcej...

Nieodpowiedzialny kierowca „na podwójnym gazie”

Opublikowano: środa, 23, styczeń 2019

1,2 promila alkoholu w organizmie miał zagraniczny kierowca ciężarówki, skontrolowany przez warmińsko-mazurską Inspekcję Transportu Drogowego. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

W czwartek 17 stycznia 2019 r. na drodze ekspresowej nr S7, inspektor wojewódzkiej inspekcji transportu drogowego w Olsztynie podczas wykonywania rutynowych czynności kontrolnych, zatrzymał do kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy ciężarowej, którym zagraniczny przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Rosji. Podczas kontroli inspektor powziął przypuszczenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie trzeźwości, przeprowadzone odpowiednim urządzeniem, wykazało że podejrzenie inspektora może być uzasadnione. W związku z powyższym inspektor ITD za pomocą alkomatu dokonał szczegółowej dwukrotnej weryfikacji stanu trzeźwości szofera. Badania wykazały odpowiednio 0,421 mg/l i 0,456 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Czytaj więcej...