• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Karciarz i ekolog

Opublikowano: środa, 05, luty 2020

W dniu 05.02.2020 roku patrol inspekcji transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie oddział w Ełku prowadził czynności kontrolne na jednym z punktów kontrolnych. W trakcie prowadzonych działań inspektorzy wytypowali do kontroli 2 pojazdy należący do przewoźników krajowych. Podczas weryfikacji stanu technicznego pojazdów stwierdzono nieprawidłowe funkcjonowanie systemu Ad Blue w jednym z kontrolowanych pojazdów. Już wstępna weryfikacja systemu wskazała na manipulowanie układem. Po dokładnym sprawdzeniu instalacji stwierdzono zainstalowanie w pojeździe emulator Ad Blue tj. urządzenia, którego celem jest fałszowanie danych w komputerze pojazdu w zakresie oczyszczania spalin. Wobec powyższego kierowców ukarano mandatami karnymi, zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów oraz zakazano dalszej jazdy. W drugim pojeździe stwierdzono używanie dwóch kart przez jednego kierowcę. Kierowca został ukarany mandatem, a na przedsiębiorstwo zostanie wszczęte postępowania administracyjne.

Czytaj więcej...

Pijany kierowca węgierskiej ciężarówki

Opublikowano: środa, 05, luty 2020

W dniu 05.02.2020 patrol Inspekcji Transportu Drogowego uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy zagranicznemu. Kierujący ponad 40 tonowym zestaw podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał ponad pół promila alkoholu. W związku z możliwością popełnienia przestępstwa na miejsce kontroli wezwano patrol Policji, której przekazano kierującego pojazdem do dalszych czynności. 

Czytaj więcej...

Emulator AdBlue

Opublikowano: czwartek, 23, styczeń 2020

W dniu 21.01.2020 roku inspektorzy transportu drogowego z Ełku podczas prowadzonej kontroli drogowej i szczegółowej weryfikacji stanu technicznego pojazdów wykryli w ciągniku siodłowym niedozwolone urządzenie w postaci emulatora systemu AdBlue. Dodatkowo stwierdzono nieprawidłowości stanu technicznego w postaci wycieków płynów eksploatacyjnych z komory silnika oraz uszkodzony amortyzator. W związku z ustaleniami kontroli zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu a na kierowcę nałożono mandat karny.