• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Autobus z dziećmi, niestety nie zawsze sprawny

Opublikowano: wtorek, 29, maj 2018

W poniedziałek 28.05.2018 r., inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie, prowadzący czynności na stałym punkcie kontroli autobusów przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu, dokonał kontroli  autobusu mającego zawieść grupę dzieci na wycieczkę szkolną. Przeprowadzone sprawdzenie stanu technicznego pojazdu ujawniło szereg nieprawidłowości zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz środowisku naturalnemu. W autobusie, którym przypomnijmy miały być przewożone dzieci, stwierdzono niesprawność hamulców, nadmiernie zużyty bieżnik jednej z opon, z wyraźnie widocznymi drutami osnowy, oraz wyciek płynu chłodniczego. Inspektor zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu, wydał bezwzględny zakaz dalszej jazdy, a niesprawny pojazd został odholowany. Na miejsce wyjazdu przewoźnik podstawił tym razem już sprawny autobus, którym młodzi pasażerowie mogli bezpiecznie udać się na wycieczkę. 

Czytaj więcej...

Badanie wykazało 0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu

Opublikowano: wtorek, 29, maj 2018

W poniedziałek, 21.05.2018 roku, inspektor warmińsko-mazurskiej inspekcji transportu drogowego,  podczas jednej z kontroli samochodów ciężarowych przeprowadzanych na drodze krajowej nr 7, wyczuł od kierującego wyraźną woń alkoholu. W związku z powyższym przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Dwukrotne badania  zakończyły się każdorazowo wynikiem 0,28 mg/l  alkoholu w wydychanym powietrzu czyli 0,56 promila we krwi. Biorąc pod uwagę, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, na miejsce kontroli wezwano patrol Policji, której funkcjonariusze przejęli sprawę do dalszego prowadzenia. 

Czytaj więcej...

Wypadek motocyklisty na drodze krajowej nr 16

Opublikowano: piątek, 11, maj 2018

W dniu 09.05.2018 r. patrol ITD podczas przejazdu z punktu kontrolnego jako pierwsza ze służb natrafił na zdarzenie drogowe, które miało miejsce na drodze krajowej nr 16 tuz przed miejscowością Podlejki. Kierowca motocykla na łuku drogi zjechał z pasa drogi i przez pobocze wypadł na pobliskie pole. Na miejscu zatrzymali się inni uczestnicy ruchu by także pomóc motocykliście. Na miejsce zdarzenia telefonicznie zostały wezwane przez ITD służby ratownicze, a w międzyczasie poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu zastępu straży pożarnej. Ranny motocyklista był w szoku, doznał ogólnych potłuczeń i skaleczeń a po unieruchomieniu go na desce ratunkowej został przekazany przybyłym specjalistom z pogotowia ratunkowego. 

Czytaj więcej...