• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Zły stan techniczny

Opublikowano: środa, 09, październik 2019

W dniu 09.10.2019 r. zespół kontrolny inspektorów z WITD zatrzymał do kontroli drogowej autobus, którym kierowca pojazdu na odcinku Mikołajki – Olsztyn wykonywał regularne przewozy osób. W wyniku kontroli stwierdzono szereg niebezpiecznych usterek stanu technicznego zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Stwierdzono:

-nadmiernie zużytą rzeźbę bieżnika opon,

-nieprawidłowe mocowanie siedzenia,

-niesprawny sygnał dźwiękowy,

-niesprawny hamulec postojowy,

-nadmierny luz przekładni kierowniczej,

-niesprawne oświetlenie.

W związku z powyższym zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowcę ukarano mandatem karnym za stan techniczny.

Krokodyl za szybą, magnes na impulsatorze

Opublikowano: wtorek, 08, październik 2019

W dniu 07.10.2019r. na drodze krajowej nr 65 – Ełk inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn Oddział Terenowy w Ełku zatrzymali do kontroli zespół pojazdów. W trakcie oględzin pojazdu i po przeanalizowaniu dokumentów stwierdzono ingerencje w prace tachografu za pomocą magnesu. Dodatkowo w trakcie kontroli stanu technicznego stwierdzono pęknięcie tarcz hamulcowych na 3 osi naczepy w wyniku czego zatrzymano dowód rejestracyjny naczepy. Mając na uwadze stwierdzone naruszenia wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne a kierowcę ukarano mandatem karnym. Zawiadomiono Policję o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 306a KK. 

Czytaj więcej...

Emulator AdBlue

Opublikowano: piątek, 04, październik 2019

W dniu 4 października 2019 r. odbyła się koordynacja działań Inspekcji Transportu Drogowego oddziału w Ełku z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi, w trakcie wspólnych działań inspektor zatrzymał pojazd należący do przewoźnika krajowego. W wyniku podjętych działań i sprawdzeniu przez gniazdo OBD II, wykryto urządzenie zwane emulatorem. Dzięki nowym urządzeniom w które została wyposażona inspekcja, kontrole w zakresie badań układów pojazdów są dużo szybsze, a zarazem bardzo efektywne. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu niespełniającego wymogu odpowiedniej normy spalin. Urządzenia oszukujące układ (SCR) powodują zanieczyszczenie powietrza, a co za tym idzie trujemy się sami.

Czytaj więcej...