• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Akcja "Trzeźwość"

Opublikowano: poniedziałek, 21, wrzesień 2015

W dniu 23 lipca 2015 r. w godzinach porannych, na terenie Olsztyna, Elbląga, Ełku oraz Iławy, inspektorzy transportu drogowego, przy współudziale funkcjonariuszy Policji,  przeprowadzili działania prewencyjno – kontrolne pn. „Trzeźwość”. Kontrole ukierunkowane na weryfikację stanu trzeźwości kierujących autobusami wykonującymi przewozy w ramach komunikacji regularnej. Inspektorzy poddali badaniu 197 kierujących, z czego w jednym przypadku ujawniono kierującego prowadzącego pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Badanie kierowcy ujawniło w wydychanym powietrzu 0,18 mg/dm3 alkoholu, wobec czego zatrzymano na miejscu jego uprawnienia do kierowania pojazdem, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Wskazane wyniki akcji kontrolnej wskazują na wysoki poziom świadomości zdecydowanej większości kierujących autobusami, jednakże z uwagi na konieczność stałego nadzoru nad szczególnym rodzajem przewozów drogowych będą one nadal podejmowane w przyszłości. 

Dzień dziecka w WSSD w Olsztynie

Opublikowano: poniedziałek, 21, wrzesień 2015

W dniu 1 czerwca 2015r. w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie,  z okazji „Dnia dziecka”, odbyło   się spotkanie z dziećmi nt. ”Ciekawe zawody” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”. Inspektorzy transportu drogowego przedstawili dzieciom m.in.  swoje codzienne zadania i obowiązki. W spotkaniu uczestniczyło około 150 dzieci oraz  rodziców, którym został zaprezentowany pojazd służbowy oraz jego specjalistyczne wyposażenie. Podczas pogadanki z dzieci odpowiadały one na pytania z zakresu ruchu drogowego, a nagrodami były drobne upominki związane z ich bezpieczeństwem na drogach. Kierownictwo szpitala wyraziło zainteresowanie dalszą współpracą  polegającą na kolejnych spotkaniach z dziećmi promującymi bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Wizyta w WITD Olsztyn

Opublikowano: poniedziałek, 21, wrzesień 2015

W dniu 12 maja 2015 r. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie gościł delegację specjalistów Ministerstwa Transportu Spraw Morskich i Łączności Republiki Turcji. Wizyta miała na celu zapoznanie tureckich ekspertów z systemem kontroli przewozu towarów niebezpiecznych  oraz wymianą doświadczeń z zakresu funkcjonowania struktur kontrolnych na terenie Turcji i Rzeczypospolitej.

Image

Czytaj więcej...