• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Promocja oficerska i piknik rodzinny w Szczytnie

Opublikowano: czwartek, 08, czerwiec 2017

W dniu 6 czerwca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się promocja na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji. W promocji oficerskiej wzięli udział m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak,  Komendant Główny Policji oraz Wojewoda Warmińsko – Mazurski Pan Artur Chojecki.

 

Po zakończeniu uroczystości, na zaproszenie Komendanta WSpol mł. insp. Marka Fałdowskiego, inspektorzy transportu drogowego wzięli udział w Pikniku Rodzinnym. Wszyscy chętni mogli zapoznać się ze specjalistycznym pojazdem kontrolnym Inspekcji Transportu Drogowego oraz jego wyposażeniem.

Czytaj więcej...

Bez zezwolenia

Opublikowano: piątek, 02, czerwiec 2017

W dniu 01.06.2017r. na drodze krajowej nr 7 zatrzymany został do kontroli zestaw pojazdów, którym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy z miejscowości Gdynia do miejscowości Mytischi (Rosja) w imieniu przewoźnika zagranicznego mającego siedzibę w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Na postawie zgromadzonych dowodów stwierdzono, że kontrolowany kierowca dokonywał międzynarodowego samochodowego transportu rzeczy z Polski do kraju trzeciego tj. do Federacji Rosyjskiej. Kierowca poproszony o okazanie odpowiedniego zezwolenia wyjaśnił, że takiego zezwolenia nie posiada w pojeździe i dlatego nie może go okazać do kontroli. Wyjaśnił, że firma przewozowa nie wyposażyła go w takie zezwolenie przed wyjazdem.

Czytaj więcej...

„WYSYP MAGNESÓW”

Opublikowano: poniedziałek, 22, maj 2017

W dniach 18 – 19.05 .2017 roku inspektorzy transportu drogowego podczas pełnienia działań kontrolnych na drogach Warmii i Mazur ujawnili 6 przypadków manipulowania czasem pracy kierowców. W czterech przypadkach stwierdzono używanie magnesu w celu fałszowania czasy pracy kierowców, w jednym przypadku stwierdzono przejazd bez zalogowanej w tachografie karty kierowcy, w kolejnym przejazd na dwóch kartach kierowcy. Łączna suma kar jaka grozi za stwierdzone naruszenia wyniosła ponad 50 000 zł. Niestety w jednym przypadku po uwzględnieniu jazdy zapisanej na dwóch różnych kartach kierowcy stwierdzono, że przedsiębiorca osobiście wykonujący przewozy prowadził pojazd ponad 33 godziny czym realnie powodował zagrożenie w ruchu drogowym. We wszystkich przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi a wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne.

Czytaj więcej...