• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

KONTROLA AUTOKARU

Opublikowano: wtorek, 24, kwiecień 2018

 

Przypominamy, że na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić autokar , którym dzieci będą miały poruszać się na wycieczkę.  Może to zrobić każdy rodzic. Wystarczy znać numer rejestracyjny autobusu.

Dzięki bezpłatnej usłudze MSW Bezpieczny Autobus sprawdzimy m.in. czy autobus:

• ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

• posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,

• dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu, 

• komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie, jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony

Manipulacja i nierejestrowanie czasu pracy

Opublikowano: wtorek, 24, kwiecień 2018

W dniu 23.04.2018 r. w Olsztynie inspektor Warmińsko – Mazurskiej Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, przeprowadził kontrolę zespołu pojazdów, którym przedsiębiorstwo z siedzibą w Turcji, wykonywało międzynarodowy przewóz opon z Olsztyna do Turcji. W toku analizy danych pobranych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego stwierdzono, że w kontrolowanym pojeździe wyprodukowanym w 2011 roku, z datą pierwszej rejestracji 03.01.2011 roku, zainstalowano tachograf wyprodukowany w 2010 roku, a ostatnie badanie okresowe, tachograf przechodził w dn. 21.03.2018 r.

Czytaj więcej...

Spotkanie w sprawie drogi wojewódzkiej nr 519

Opublikowano: czwartek, 19, kwiecień 2018

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w Olsztynie w siedzibie WITD Olsztyn z inicjatywy Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Pana Arkadiusza Brzozowskiego odbyło się spotkanie, którego tematem były ograniczenia tonażowe w poruszaniu się pojazdów ciężarowych na terenie powiatu ostródzkiego ze szczególnym uwzględnieniem drogi wojewódzkiej nr 519. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji  w Olsztynie, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Ostródzie, Urzędu Gminy Morąg, Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych. W trakcie spotkania poruszono kwestie właściwego oznakowania dróg, informowania się wzajemnie o wprowadzanych ograniczeniach w ruchu i planowanych inwestycjach drogowych skutkujących utrudnieniami w poruszaniu się po drogach pojazdów ciężarowych. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że takie spotkania niewątpliwie przyczyniają się do jeszcze ściślejszej współpracy oraz budują pozytywny wizerunek organów administracji w kontaktach z partnerami społecznymi jakimi są zrzeszenia przewoźników drogowych. Zainicjowane spotkanie dzięki zainteresowaniu wszystkich stron biorących w nim udział stało się doskonałą platformą do dalszej pracy nad poprawą bezpieczeństwa, przejrzystości wprowadzanych ograniczeń i zakazów ruchu z poszanowaniem interesów i zadań wszystkich stron biorących udział w spotkaniu.

Czytaj więcej...