• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Cysterna, autobus ...

Opublikowano: wtorek, 14, styczeń 2020

W dniu 13.01.2020 roku inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn brali udział w ustalaniu przyczyn dwóch wypadków samochodowych. W pierwszym przypadku autokar w trakcie wykonywania przewozu osób uległ awarii polegającej na urwaniu drążka kierowniczego. W konsekwencji kierowca stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wypadku drogowego. W drugim przypadku kierujący pojazdem przeznaczonym do przewozu materiałów niebezpiecznych zjechał z pasa drogi przewracając się na bok pojazdu, powodując rozszczelnienie cysterny. W obu pojazdach inspektorzy dokonali odczytania danych z tachografu cyfrowego i kart kierowcy celem dokonania szczegółowej analizy czasu jazdy i prędkości pojazdów na moment zaistniałych zdarzeń drogowych. 

Czytaj więcej...

Wigilia Służb Mundurowych 2019

Opublikowano: czwartek, 19, grudzień 2019

W dniu 17.12.2019 r. roku  przedstawiciele służb mundurowych z Warmii i Mazur oraz zaproszeni goście, spotkali się przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, by podziękować sobie za dotychczasową współpracę i życzyć wszystkiego co najlepsze z okazji świąt, a także na nadchodzący rok 2020.

Głównym organizatorem przedświątecznego spotkania była Służba Więzienna  w Olsztynie.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli inspektorzy transportu drogowego na czele z Warmińsko – Mazurskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego Panem Arkadiuszem Brzozowskim oraz funkcjonariusze i pracownicy m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej, Straży Miejskiej w Olsztynie, Lasów Państwowych.

 

Czytaj więcej...

Emulator Ad Blue

Opublikowano: wtorek, 10, grudzień 2019

W dniu 10.12.2019 roku patrol inspekcji transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie oddział w Iławie prowadził czynności kontrolne na jednym z punktów kontrolnych. W trakcie prowadzonych działań inspektorzy wytypowali do kontroli 2 pojazdy należący  do przewoźników krajowych. Podczas weryfikacji stanu technicznego pojazdów wątpliwości inspektorów wzbudziło funkcjonowanie systemu Ad Blue w obydwu  pojazdach. Już wstępna weryfikacja systemu wskazała na manipulowanie układem. Po dokładnym sprawdzeniu instalacji stwierdzono zainstalowanie w pojeździe emulator Ad Blue tj. urządzenia, którego celem jest fałszowanie danych w komputerze pojazdu w zakresie oczyszczania spalin. Wobec powyższego kierowców ukarano mandatami karnymi, zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów oraz zakazano dalszej jazdy. 

Czytaj więcej...